Perşembe, Nisan 18, 2024

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘kumpas’ yanıtı: Ahlak dışı!

‘Eyüpsultan-Bayrampaşa Tramvay Hattı’ için sözleşme imzalama ve iş başlatma töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan İBB Başkanı İmamoğlu, Politik Yol’un gündeme getirdiği AKP’li Başakşehir Belediyesi’ne ait Millet Parkı’nda bozuk gibi gösterilen otobüs ‘kumpasına’ tepki gösterdi. İmamoğlu, “Bu aklı kıt arkadaşlara ‘ajans’ denir mi bilmiyorum, ama, bu ajansla çalışan kim varsa, beni çok ilgilendirmiyor. Ahlak dışı bir durum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Alibeyköy-Eminönü tramvayına dikine bir şekilde eklemlenecek ‘Eyüpsultan-Bayrampaşa Tramvay Hattı’ için sözleşme imzalama ve iş başlatma töreni düzenledi.

Yapım işini başlatacak sözleşme; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Parti Meclisi üyesi Mahir Yüksel’in tanıklığında, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ile yüklenici firma temsilcisi Tuncay Erseven arasında imzalandı.

İmza töreninin ardından bir konuşma yapan İmamoğlu, “Ramazan ayının ilk gününde attığımız imzanın hayırlara vesile olmasını, sıkıntısız, en ufak bir kaza yaşamadan, yaşatmadan tamamlanmasını arzu ediyoruz” dedi.

‘Kumpas’a ilişkin açıklama

Gazeteciler, İmamoğlu’na, rakibi Murat Kurum’un kendisiyle ilgili sarf ettiği “Yarı zamanlı belediye başkanı” tabiri ve “Otobüs durakları, metrobüs duraklarıyla ilgili o görüntüleri ben görsem istifa ederdim” açıklaması hakkındaki görüşlerini de sordu.

İmamoğlu bu soruya da “Kendisinin istifa edeceği, hayatına dair çok şey var. Ama ben, milletten özür dileyene kadar, bu seviye düşüklüğü gösteren sözlerini asla muhatap almayacağım. Kent Lokantası ve süt dağıtımıyla dalga geçen bir insanın, önce ağzı dolu dolu bir şekilde bu milletten özür dilemesi lazım. Dil sürçmesi falan…Dil sürçmesi ile dört cümle kurulmaz. Dil, bir kelimeyle sürçebilir. O normal. Ama dil sürçmesi değil. Önce milletten özür dileyecek, ondan sonra belki muhatap alabilirim kendisini” yanıtını verdi.

Sosyal medyada paylaşılan Başakşehir’de bir belediye otobüsünün bozulmuş gibi gösterilerek yapılan çekim hatırlatılınca da İmamoğlu şunları söyledi:

“Yine bir otobüsün bozukluğuyla ilgili çekim yapan aklı kıt arkadaşlar… Bu aklı kıt arkadaşlara ‘ajans’ denir mi bilmiyorum, ama daha da aklı kıt arkadaşlar, bu ajansla çalışan kim varsa, adı neyse, parti, yönetici, o, bu, şu beni çok ilgilendirmiyor. Gerçekten sıradan bir durum. Ahlak dışı bir durum. Ama milletimiz görüyor yani. Ramazan’ın ilk gününde, Yaradan, onlara akıl versin. Allah, onları ıslah etsin. Allah, herkese doğru yolu göstersin, doğru yoldan ayırmasın. Milletimize de huzurlu bir Ramazan ayı diliyorum.”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER