İstanbul İl Seçim Kurulu’na çağrılan Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Ekrem İmamoğlu’nun İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldığını bildirdi.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Seçim Kurulunca mazbatasının hazırlanmasının ardından Çağlaya’ndaki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.

Burada partililerce coşkuyla karşılananan İmamoğlu, daha sonra adliyeye girerek İl Seçim Kurulu’na geçti.

Mazbatasını aldıktan sonra devir teslim töreni için İBB’nin Saraçhane’deki binasına gelen İmamoğlu burada basın açıklaması yaptı. İmamoğlu; “Onur duyuyorum, mutluyum, gururluyum. Ben bu mazbatayı 16 milyon insanımız adına devraldım. Asla vazgeçmedik. Çok net ifade ediyorum bu şehirde yaşayan insanların sevgisiyle oluşturdukları birlik ve beraberlik duygusundan asla vazgeçemdik. Kimsenin hakkını yemedik.” dedi.

İmamoğlu görevi devraldıktan sonra yaptığı açıklamada; “Çok teşekkür ediyorum. Anlaşıldı siz diyorsunuz ki az laf çok iş. Bu şehre bu güzel insanlara barış getiriyoruz. Bu güzel insanlara sevgiyi getiriyoruz. Bu şehrin adalet duygusundan asla vazgeçmedik. Bakın ben Allah’ıma şükrediyorum. Çünkü bana dünyanın en güzel şehrini bu şehrin insanlarıyla yönetme şansını bana tanıdı. Bu lütuf benim boynumun borcudur. Ben kendimi bu şehrin bebeklerine, çocuklarına, gençlerine, kadınlarına, insanlarına adayacağım. Bu şehrin nimetlerini ganimet yapmak yok, bu şehrin nimetlerini paylaşmak var” dedi.