Pazar, Nisan 21, 2024

Ekrem İmamoğlu ‘Ahmak’ davasını hatırlattı: Davanın kökü benim kayyum atamalarına karşı yaptığım konuşma

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Medyascope’dan Ruşen Çakır ve Göksel Göksu’nun “İmamoğlu kayyum politikalarına sessiz mi kaldı?” sorusuna 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldığı ‘Ahmak’ davasını hatırlatarak yanıt verdi: “Ahmak davasının kökü ne? Benim Avrupa Konseyi’nde kayyum atamalarına karşı yaptığım konuşma.”

İmamoğlu, Medyascope Yayın Yönetmeni Ruşen Çakır ve Medyascope Haber Müdürü Göksel Göksu’nun sorularını yanıtladı.

Çakır ve Göksu’nun “İmamoğlu kayyum politikalarına sessiz mi kaldı?” sorusuna İmamoğlu, ‘Ahmak’ davasını hatırlatarak yanıt verdi:

“Ben bir kere sıcağı sıcağına gidip tam yerinde Diyarbakır’da ve de henüz kayyum atanmamıştı, bir atanmamış yere giderek belediye başkanına desteğimi verdim. Ama esas gözden kaçırılan bir şeyi hatırlatmak isterim. Benim 2 yıl 7 ay hapis cezam var. Ahmak davası, hukuk literatürüne girdi. Ahmak davasının kökü ne? Benim Avrupa Konseyi’nde kayyum atamalarına karşı yaptığım konuşma.

Kayyum atamalarına karşı yaptığım konuşmaya İçişleri Bakanlığı seviyesizce ahmak demesiyle başlayan benim de ona cevap vermemle devam eden… Aslında benim yargılandığım veya ahmak kelimesinin kökünde de, benim hapis cezasına çarptırılarak siyasi yasaklı haline getirilmemin tabanında da bir nevi benim de olduğum yere kayyum atanması var.” 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER