Eğitim Sen MYK üyesi Ahmet Karagöz, Uğur Mumcu Meydanı’nda yarın yapılacak AKP’nin miting alan süslemesinin polisler tarafından yapıldığını söyledi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yarın Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda yapılacak miting hazırlıklarına kolluk kuvvetleri de katıldı. Miting öncesi polis meydanı bariyerlerle kapatırken, alan AKP bayrakları ve Erdoğan posterleri asıldı. Alan süsleme çalışmalarına polislerin de dahil olduğunu gören Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Ahmet Karagöz, pankartların polis tarafından asıldığını kaydetti.

Karagöz, miting alanından geçtiği sırada polisin pankart ve bayrak astığını belirterek, “Ülkenin Cumhurbaşkanı istediği her yere gitme ve halka hitap etme hakkına sahiptir. Bundan daha doğal bir şey yoktur. Doğal olmayan şey, halkın can ve mal güvenliğini korumakla mükellef olan kolluk kuvvetlerin miting alanına bayrak ve pankart asmalarıdır. Emniyet birimleri tarafsız olmak zorundadır. İstifa edip, AKP’de siyaset yapmaları daha doğru olurdu. Eğer kolluk kuvvetlerin böyle bir görevi varsa, tüm partilerin bayrak ve pankartlarını assın. Tarafsızlığını yitirmiş, AKP’nin militanı olan kolluk kuvveti istemiyoruz” diye konuştu.