Perşembe, Mayıs 23, 2024

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrail Dışişleri Bakanı Cohen ile bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’ye ziyarette bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Cohen ile ortak basın toplantısı düzenledi.

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Maraş merkezli depremlerin ardından Türkiye’ye ziyarette bulundu. Cohen ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yaptıkları görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Ziyaretinin amacının depremlerin ardından İsrail’in Türkiye ile dayanışmasını göstermek, bu arada da ikili ilişkileri ele alma fırsatı olduğunu belirten Cohen, “Bu ilişkiler son bir yıl içinde gerçekten çok daha iyi bir noktaya geldi. İsrail hükümeti ve İsrail halkı adına en içten başsağlığı dileklerimizi ve destek vaatlerimizi iletmek istiyorum” dedi.

‘YARDIMLARA DEVAM EDECEĞİZ’

Cohen, depremlerden etkilenen herkese desteklerini sunmaya çalışacaklarını belirterek, “Geçen yüzyıl içinde yaşanan en büyük felaketlerden biri bu” dedi. İnsani yardımın siyasi hiçbir sınırı olmadığının altını çizen Cohen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye ve Türk halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu, bu zor günlerde dayanışmaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Ve biz elimizden gelen her türlü yardımı sağlayarak sadece ihtiyacı olanlara şu anda değil, gelecekte de yardıma devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum çünkü anladığım kadarıyla önümüzdeki sorunlar gerçekten son derece büyük.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER