Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “ABD ve Rusya sözünde durmadığı için göbeğimizi kendimiz keseceğiz”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “ABD ve Rusya sözlerinde durmadığına göre bizim de yapmamız gereken kendi göbeğimizi kendimiz kesmektir” dedi.

Çavuşoğlu, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, “Suriye’de sivillere ve bize yönelik yapılan saldırılarda Rusya’nın da ABD’nin de sorumluluğu var. Bunlar (ABD ve Rusya) sözlerinde durmadığına göre bizim de yapmamız gereken kendi göbeğimizi kendimiz kesmektir” ifadelerini kullandı.

“Suriye’ye yeni harekat olur mu?” sorusunu yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, “Bu bölgelerden bu teröristlerin temizlenmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Kendi güvenliğimiz için gerekeni yapacağız, bu konuda son derece kararlıyız” dedi.

Afganistan’a ilişkin gelişmeleri değerlendiren Çavuşoğlu, bazı bakanlarla birlikte başkent Kabil’e gideceklerini söyledi ve şöyle konuştu: “Şu anda ülke içinde 4 milyon yerinden edilmiş kişi var. Bu insanlara bizim uluslararası toplum olarak yardım etmemiz gerekiyor. Afganistan’daki yönetimin kapsayıcı olmasını istiyoruz.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
43,349TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER