Kahramanmaraş'ta enkaz altında kalan 16 yaşındaki kızı Irmak Leyla Hançer’in elini tutarken çekilen fotoğrafla hafızalara kazınan Mesut Hançer, depremin yıldönümünde kızının mezarını ziyaret etti.

Irmak Leyla, 5 Şubat günü bir geceliğine babannesinde kalmaya gitti. Ancak depreme burada yakalandı. Babası Mesut Hançer'in enkaz altında kalan kızının elini tutarken çekilen fotoğrafı depremin simgelerinden birisi oldu.

'Evlat acısı başkaymış'

Depremde kızıyla birlikte yedi yakınını daha kaybeden Hançer, kendisinin de o gün öldüğünü söylüyor: "Gidişi oldu gelişi olmadı bir daha. Biz de kendiyle beraber öldük işte. Biz de kendiyle beraber öldük yani. Hepsinin acısı farklı ama evladınki başkaymış. Öbürlerini bastırıyormuş yani anne, baba, abi kardeş acısını daha kötü bastırıyormuş."

'Yüreğimizin başında ateş yanıyor'

DHA'nın aktardığına göre her ne kadar Ankara'da yaşasa da sık sık Kahramanmaraş’a gidip kızının mezarını ziyaret eden Hançer, bir yıldır yüreğinde ateş yandığını belirtiyor: "Babaannesinde kalıyordu işte, gezmeye gittiydi oraya. iki saatliğine gittiydi, işte gelmedi. Her şeyi yarım kaldı. Her şeyimiz bitti yani, her şeyimiz kayboldu, yok oldu. Belden aşağısı enkazın altındaydı. Ellerinden öptüm, yanaklarından öptüm. İşte ellerine sarıldım, ellerini öptüm ama hiçbir çare bulamadık. Anında gitmiş anında. Çok kötüymüş evlat acısı. Yani yüreğimizin başında ateş yanıyor daha da sönmedi, daha da sönmedi yani."
Editör: Ece Piroğlu