Deniz Zeyrek: CHP 1 milyon sözünü tutarsa Ankara’nın kayıtsız kalması zorlaşabilir

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek bugünkü köşesinde Adalet Yürüyüşü’nü yazdı.

Zeyrek “Bir avuç tuz, 1 milyon kişi” başlıklı yazısında geride kalan 20 günde parti içinde aykırı sesler, liderlik tartışmaları, kurultay çağrıları duyulmadığına dikkat çekerken yürüyüşün bir başka etkisinin de 16 Nisan referandumunda “Hayır” cephesini oluşturan bütün kesimlerden destek alması olduğunu ifade etti.

Zeyrek “Yürüyüş boyunca Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında bir süre yürüyüp fotoğraf veren insanların siyasette ve sosyal yaşamdaki yelpazesi oldukça geniş oldu.

Yürüyüşe destek vermeyen, hatta eleştirenler bile Kemal Kılıçdaroğlu’nun giriştiği eylemin zorluğunu kabullendi ve takdirlerini ifade etti” dedi.

Zeyrek yürüyüş sonunda yapılacak olan Adalet Mitingi ile ilgili de şöyle yazdı:

“Eğer, teşkilatlar verdikleri sözü tutar da 9 Temmuz 2017 günü, 1 milyon kişi, sadace “adalet” talebiyle, barışçıl bir şekilde Maltepe’deki 120 hektar alanı (ki bu 171 futbol sahasına eşdeğer) doldurursa, Ankara’nın bu talebe kayıtsız kalması zorlaşabilir.

Bu gerçekleşmezse ne mi olur?

Yürüyüş boyunca pek ortalıkta görünmeyen Genel Başkanlık adayları, 24 günlüğüne ara verilen kurultay ve liderlik tartışmalarını yeniden başlatır.” 

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
39,803TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

KÖŞE YAZARLARI

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER

PolitiYol Telegram'da