Pazar, Nisan 21, 2024

DEM Parti’nin Mardin Büyükşehir adayları kesinleşti: Ahmet Türk ve Devrim Demir

DEM Parti tarafından yapılan ön seçimde Mardin Belediye Eşbaşkan adaylığı için ilk turda rakibine fark atmasına rağmen seçimlerin ikinci tura kalmasından sonra adaylıktan çekilen Ahmet Türk ikna edildi. Türk’ün aday olarak gösterilmesi kararlaştırıldı. Türk ile birlikte sanatçı Devrim Demir’in Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adaylıkları kesinleşti.

DEM Partinin aday belirlemek için gerçekleştirdiği ön seçimlere, Mardin’de büyükşehir aday adayı olarak giren Ahmet Türk, ilk turda rakibine fark atmasına rağmen seçimlerin ikinci tura kalmasının ardından adaylıktan çekildiğini duyurmuştu.

Yapılan görüşmeler sonucunda adaylıktan çekilen Ahmet Türk tekrar aday olması için ikna edildi.

Türk’ün adaylığının kesinleşmesiyle birlikte Mardin’de DEM Parti tarafından aday tanıtımı yapılarak, büyükşehir belediye eşbaşkan adayları da kamuoyu ile paylaşıldı.

Türk ile birlikte önseçimde birinci olan sanatçı Devrim Demir, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları oldu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adaylarının kesinleşmesiyle birlikte DEM Parti’nin iki büyükşehir belediyesindeki atayları da netleşmiş oldu. Van’da yapılan önseçimlerde eski HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan ile Neslihan Şedal, Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları seçilmişti.

Öte yandan DEM Parti’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adaylarının belirlenmesi için yapılan ön seçimin yenilenmesi kararıyla bugün bir kez daha delegeler oy kullanıyor.

Akşam saatlerine kadar sürmesi beklenen oy verme işleminin ardından eş başkan adaylarının belirlenmesi bekleniyor. Seçimde yüzde 50+1 oy sonucu sağlanmadığı takdirde, en yüksek oy alan iki aday adayı arasında ikinci tur seçimi yapılacak.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER