Pazartesi, Nisan 15, 2024

DEM Partili Bakırhan: Milimetrik hesapla 32 seçim bölgesine kaçak seçmen kaydırıldı

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan 32 seçim bölgesine kaçak seçmen kaydırıldığını belirterek “Milimetrik hesap yaptılar” dedi. Bakırhan, iktidar ve muhalefete çağrı yaparak ”Buyurun Kürt sorununun çözümü konusunda varsa bir iradeniz ortaya koyun ortaklaşalım” dedi.

Bakırhan, bugün TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin konuştu. Açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

*Basın yayın organlarını takip ettiğimizde yerel seçimlerle birlikte sadece sanki DEM Parti’si seçime girecekmiş gibi tartışmalar yürütülüyor. Evet gayet normal, gerçekten yerel seçimlerde ana muhalefet partisi olmaya aday bir partiyiz. Yerel seçimlerde kilit konumdayız. Allah’ın her günü televizyonlarda farklı mecralarda her ağzını açan DEM Parti’den bahsedip DEM Parti’nin bağımsız ve demokratik tercihlerinin sorgulamaya kalkıyorlar. Bize ayar vermeye çalışıyorlar. Çizgi belirlemeye çalışıyorlar. Bilmiyorlar ki biz halkın işaret ettiği yolda yıllardır yürüyoruz. DEM Parti’yi siyasi parti yerine oy deposu olarak görenler bugün bir kez daha DEM Parti’nin yolunu üçüncü yolu, neden kararlılıkla savunduğumuzu anlatmaya çalışacağız. 31 Martta Türkiye’yi DEM’in renkleriyle boyayacağız.

*Türkiye’de başrolünde muhalefet ve iktidarın bulunduğu bir oyun oynanıyor. Halkın gerçek sorunları unutturulmaya çalışılıyor… Halk bayat ekmek kuyruğunda yaşam mücadelesi veriyor. Gençler göç yollarında gelecek arıyorlar. Emekliler her gün başını yastığa aç koyuyorlar.

*Deprem bölgesinde hala cenazelerini arayan insanlarımızla karşılaştık. Sanki depremin ilk günü gibi bir tabloyla karşılaştık. Diğer taraftan ülkenin gündemi seçimken kendine muhalif diyen ama iktidara hizmet etmekten elini güçlendirmekten başka işe yaramayan tatlı su muhaliflerinin bir gün bu depremzedelerde, deprem bölgelerinden açlıktan yoksulluktan bahsettiklerini göremezsiniz onların gündemi farklı.

*Bunların tek derdi var. Siyaseti dizayn ederek rant ve çıkar sağlamaktır. Bunlara karşı iki laf söylemeyen sözde muhalif özde yandaş yazarlar yatıp kalkıp DEM Parti’ye ve Kürt halkına hakaret ediyorlar. Kürt halkının meşru temsilcileri rehin alınıyor belediyelerine kayyum atanıyor ama yine de kimseden çıt yok… Diyorlar ki ‘oy hakkınız var ama istediğimiz adaya verin.’ Hükümet cephesi de diyor ki ‘Kürtsünüz ama hakkınız yok.’ İşte bu sömürgeci aklı reddediyoruz… Maaşlarını zengin kulüplerinden alanlar, parti genel merkezlerinden ve plazalardan dışarı çıkmayanlar yatıyorlar, kalkıyorlar Kürt halkına DEM Parti’ye rota çizmeye çalışıyorlar… Biz seçimde de kendi gücümüze yeterliliğimize güveniyoruz. Bunu sorgulamak kimsenin haddi değildir… İşin ilginç noktası aday çıkarsak, ‘Bir yerlerden talimat aldılar’ diyorlar. Aday çıkarmasak yine ‘bir yerlerden talimat aldı’ diyorlar. Oysa gerçeği bizden daha iyi biliyorlar. Biz talimatları sırça köşklerden değil, müteahhitlerden değil, halklarımızdan alırız.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER