Darbe komisyonu başkanı Petek: Belgenin nereden geldiğini hatırlamıyorum!

15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, CHP’nin Fethullah Gülen’den para aldığı iddiasıyla gündeme gelen belgeyle ilgili “Belgenin nereden geldiğini hatırlamıyorum, resmi bir kurumdan mı geldi hatırlamıyorum. Böyle bir iddiaları varsa yargıya gidebilirler.” dedi

Dün açıklanan darbe komisyonunun taslak raporunda CHP’nin Fethullah Gülen’den para aldığı iddia edilmişti. Komisyon başkanı Petek, alınan para karşılığında verildiği iddia edilen makbuzu da basınla paylaşmıştı.

Bu iddialara sert tepki gösteren CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu belgenin sahte olduğunu söyleyerek konuyla ilgili; “Bu kadar ahmakça, vicdansızca ve ahlaksızca bu iftiranın atılmasını kınıyoruz. Yargıya taşıyacağız. Bu belge internet satış sitelerinde koleksiyoncular tarafından asılan boş makbuzların temin edilerek sonradan üzerine doldurulması sonucu elde edilmiştir. Bu makbuzlar seri halde internet sitelerinde satılmaktadır. Bir çocuk zekâsıyla bu makbuz satın alınmış. Gülen bağış yapmış gibi gösterilmiştir” diye konuşmuştu.

AKP’DEN CHP’YE ‘FETÖ’ İFTİRASI: İNTERNETTEN BOŞ CHP MAKBUZU ALIP ÜZERİNE “FETHULLAH GÜLEN” YAZDILAR

5 bin TL’nin o tarihte 560 bin dolara denk geldiğini söyleyen Erdoğdu, bir vaiz maaşının ortada olduğunu belirterek, “Kontrollü darbenin, kontrollü raporu iftira ile yürümektedir” dedi. Bir iftirayla ikiz kardeşlerini CHP’ye yamamaya çalıştıklarını dile getiren Erdoğdu, şöyle konuştu: “Darbe dediğiniz bu, bunu yapanlar hukuk önünde de verecekler hesabını, millete de Allah’a da verecekler. Petek bu sahtekarlığın kullanıcısıdır. Sitelerde bu makbuzlar satılmaktadır. Kime satıldığı bellidir. Yargı üzerine giderse kimin aldığı görülecektir. Madem böyle önemli belgelerin var niye raporun metnine yazamadın. Bu komisyon raporu diye yutturulmaya çalışılan AKP iftirası, darbenin siyasi ayağını saklamaya yöneliktir”