Pazartesi, Eylül 26, 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, “Kılıçdaroğlu’nun seçmen açıklamalarını araştırın” talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisine, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bizdeki seçmen bilgileri YSK’nin elinde yok” açıklamasının araştırılması talimatı verdi. Erdoğan ayrıca, bundan sonra gerçekleştirilecek MKYK toplantılarına tüm bakanların katılmasını istedi.

Erdoğan,  Kılıçdaroğlu’nun “Elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulu’nun elinde de yok, her bir seçmeni, ilk kez sandığa gidip oy kullanacak seçmenleri de biliyoruz, evlerini, adreslerini de biliyoruz, doğum yerlerine de bakıyoruz. Kaç yabancının oy kullanacağını biliyoruz” açıklamalarının araştırılmasını istedi.

AK Parti’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları da gündeme geldi. Erdoğan toplantıda Erdoğan’ın “Bu iddiaları araştırın. YSK da bunu araştırmalı” dedi. AK Parti kurmaylarının, Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarının hukuki boyutuyla ilgili araştırma yaparak Erdoğan’a sunacağı öğrenildi.

‘MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ÜZERİNDE ÇALIŞMA YAPIN’

Erdoğan’ın toplantıda ayrıca “Bundan sonra daha çok arazide olacağız. Daha çok çalışacağız. Artık seçim sathı mailine girmiş olduk. Milletvekili adayları üzerinde çalışma yapın. Alternatif isimler oluşturun” dediği de belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bundan sonra yapılacak MKYK toplantılarına bütün bakanların katılması konusunda talimat verdiği öğrenildi.

TÜM BAKANLAR MKYK TOPLANTILARINA KATILACAK

Erdoğan ayrıca, bundan sonra gerçekleştirilecek MKYK toplantılarına tüm bakanların katılması konusunda da talimat verdi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
50,634TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER