Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sancaktepe’de düzenlediği mitingde, Pazar günü yenilecek İstanbul seçimi için Binali Yıldırım karşısındaki muhalefeti Mısır Devlet Başkanı Abdül Fettah Sisi ile karşılaştırdı ve “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?” değerlendirmesi yaptı.

Erdoğan Sancaktepe Toplu Açılış Töreni’nde yaptığı kounşmadan öne çıkan satırbaşları şu şekilde:

Bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz 28 kalem yatırımın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün açılışını yapacağımız eserler arasında bir kongre binası, çok sayıda okul, spor sahası, çocuk bahçeleri, cami… Buna benzer alanlar var. Tüm bu hizmetleri ilçemize kazandıran belediyelerimize tebrik ediyorum.

Mahir Ünal: Gazeteciler Ekrem İmamoğlu’na soru sormaktan korkuyor, soru soran linç ediliyor

“ADAM SANKİ İSTANBUL’DA HİÇ YAŞAMAMIŞ”

20 yıl öncesinde böyle bir Sancaktepe var mıydı? Altyapısıyla üstyapısıyla, okullarıyla, mesire yerleriyle acaba böyle bir Sancaktepe var mıydı? Burada da çöp dağları yok muydu? Biz iktidar olduk Sancaktepe çok farklı bir ilçe oldu. Sancaktepe küllerinden doğdu. Diyor ki 25 senede ne yaptınız? Bunu diyen Binali Yıldırım kardeşimin karşısındaki aday. Adam sanki İstanbul’da yaşamamış. Onlar bu işte çok çok acemi. Bizim lugatımızda yalan ve iftiranın yeri yok. Halka karşı başka konuşup, arkada başka işler yapmaya bu milletin karnı toktur. Türkiye bu popülist siyaset anlayışı yüzünden altın yıllarını kaybetmiştir.

Yıldırım kardeşimin karşısındaki aday sanki İstanbul’da hiç yaşamamış.

Ulaşımda, enerjide bu devrimleri biz yaptık. Ümraniye’deki çöplük. Kimdi o zaman belediye başkanı? CHP’liydi. Burası patladığı zaman 39 vatandaşımız malesef öldü. CHP çöptür, çukurdur, çamurdur. Şunu bilinki şimdi gelenler farklı olmayacaktır. Pazar gününe dört günümüz var. Çok çalışmaya, 24 saat mesaiye var mıyız?

Bu millet boş lafa, Takiyeye karnı toktur. Türkiye popülist siyaset anlayışı yüzünden yıllarını heba etti.

Pazar günü inşallah farklı bir müjdeyle yola devam ederiz.

MURSİ ÖLDÜRÜLDÜ

Mursi’nin darbeyle devrilmesinin ardından söylenen sözleri hatırlayınız. Özellikle muhalefete yakın sosyal medya hesapları üzerinden sergilenen zihniyeti gördüğünüzde insanlık adına utanıyoruz. Mursi içeri atıldığı zaman ‘Erdoğan’ın akıbeti de onun gibi olur’ diyorlardı. Pazar günü Sisi mi diyecez, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?

Muhammed Mursi mahkeme salonunda 20 dakika yerde maalesef çırpındı. Yetkililer Mürsi’ye müdahale etmiyordu. Ben de diyorum ki Mursi eceliyle değil; öldürülmüştür.

‘ÇALDILAR’ SİYASİ BİR İFADE

Binali Yıldırım’ın rakibi ‘çaldılar’ diyor. Bu ifade hukuki bir ifade değildir, siyasi bir ifadedir. Özellikle sandıklarda memurların yerine bir yerlerden taşımalı kişilerin getirilmesi. Hatta tuanaklara imzaların peşin alınması manidardır. İmza sayımdan sonra alınır.

İstanbul’un 39 ilçesinin 34’ünü Cumhur İttifakı olarak biz aldık.

Niçin sandığa gidiyoruz? Çünkü AK Parti üzerine kasıtlı yanlışlıklar tespit ettik. İki aday arasındaki fark 29 binden başladı. Oyların ancak yüzde onunu saydırabilmemize rağmen 13 binlere kadar düştü. AK Parti’nin oyları çalındı.

Birileri ısrarla diyor ki öyleyse hırsız kim? Onlara şunu demek lazım: Bu siyasi bir ifadedir. Zaten iyi biliyorlar bu işi. Memur yerine bankadaki görevlileri yerleştirenler bu işin sorumlusu kimse hırsız odur. Hırsız, gece YSK’ya baskın yaparak sayıma engel olanlardır. Hırsız kendini bildiği için çırpınıp duruyor.

“DESTEK KANDİLDEN VE SELO’DAN GELİYOR”

CHP adayına destek ya Kandil’den geliyor ya da cezaevindeki eski genel başkanı Selo’dan geliyor, ya da yurtdışından. Selo ne diyor?, oylar CHP’nin adayına diyor. Kandil ne diyor? oylar CHP’nin adayına diyor