Cumartesi, Aralık 9, 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmenlik Meslek Kanununun getirdiği kazanımlara bakmadan birileri öğretmenleri kışkırtmaya başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’de öğretmenlere seslendi. Erdoğan, “Getirdiği kazanımlara bakmadan birileri öğretmenleri kışkırtmaya başladı. Devletimizle öğretmenlerimiz arasına fitne sokmaya başladılar. Öğretmenlerimiz siyaset simsarlarına da gereken cevapları vermişlerdir” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya gelen Erdoğan özetle şunları söyledi:

– Öğretmeni dışlayan bir sistemin başarılı olma şansı yoktur. Türkiye bizden önce bunun sancısını derinden yaşamış bir ülkedir.

– Ben 75 kişilik sınıflarda okudum. Şimdi sayı 20’nin altına indi. Bu durup dururken olmadı. Çektiğimiz çileyi bu nesil çekmesin istedik. Bu yıl da bütçede aslan payını eğitime ayırdık.

– Müfredattan altyapıya, ölçme ve değerlendirmeden öğretmen gelişimine kadar eğitimin tüm boyutlarında yeniliğe açık olmak gerekiyor. Her değişimin getirdiği zorluklar da oluyor. Neticede katma değerin faydasını tüm millet ve memleket görüyor. Eğitime ilişkin her reformu uzun istişareler neticesinde tasarladık ve uyguladık. Öğretmenlik Meslek Kanununu da bu yaklaşımla ortaya çıkardık. Bu kanunla amacımız mesleki gelişiminize katkı sunacak kariyer sistemi inşa ederken mali ve sosyal haklarınızı iyileştirmekti. Getirdiği kazanımlara bakmadan birileri öğretmenleri kışkırtmaya başladı. Devletimizle öğretmenlerimiz arasına fitne sokmaya başladılar. Öğretmenlerimiz siyaset simsarlarına da gereken cevapları vermişlerdir.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER