Cuma, Haziran 21, 2024

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Uçum’a AK Parti MKYK üyesinden Van cevabı

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Aziz Babuşçu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un Van açıklamasına ‘üstü kapalı bir şekilde’ tepki gösterdi.

31 Mart’ta düzenlenen yerel seçimlerde Van Büyükşehir Belediyesi’ni büyük bir farkla DEM Partili Abdullah Zeydan kazanmış ancak il seçim kurulu mazbatayı seçimde ikinci olan AK Partili adaya vermeyi kararlaştırmıştı.

Bunun üzerine kentte protestolar düzenlenmiş, sonrasında Yüksek Seçim Kurulu mazbatanın Zeydan’a verilmesine karar vermişti.

İki gün önce Uçum, Van’da yaşananlarla ilgili şunları söylemişti:

*Bu seçim sonuçlarını Türkiye’yi batının egemen güçlerine teslim edilme koşullarını oluşturduğu şeklinde okuyanlara milli devlet iradesi haddini bildirir. Van süreci tamamen hukuki bir süreç olarak yaşandı. Ama bu hukuki süreci daha tamamlanmadan ayaklanma çağrılarıyla istismar eden terör örgütünü ve legal görünümlü uzantılarını meşrulaştırmaya çalışanların devlet de toplum da farkında.

*Muhalefetin tüm aktörlerinin ve daha çarpıcısı iktidar içinde yer aldığı kabul edilen ve neo liberal zehirle zihin dünyalarını batıcılığa teslim etmişlerin Van olayında aldıkları tutumların kaydedildiğini de herkes fark eder.

Babuşçu, isim vermeden Uçum’u eleştirdi. Twitter hesabından açıklama yapan Babuşçu şunları söyledi: “Devlet farkında! Devlet okudu! Not edildi! Kaydedildi! Devlet haddini bildirir! Bu anlayış bize uymaz, bizi temsil edemez. Milletin Evi’nden millete parmak sallayamazsınız! Sizin üslubunuz ile söyleyeyim, haddinizi aşıyorsunuz.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER