Salı, Mayıs 30, 2023

Cumhur İttifakına katılma kararı alan YRP’nin lideri Fatih Erbakan: Cumhurbaşkanı adaylığımı sonlandırdım

Cumhur İttifakı’na katıldıklarını açıklayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la anlaştıklarını belirten Erbakan, “Cumhurbaşkanı adaylığımı sonlandırdım” açıklamasını yaptı.

20 Mart’ta Cumhur İttifakı ile anlaşılamadığını ve seçimlere tek başına gireceklerini açıklayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yeniden gerçekleştirilen temasların ardından Cumhur İttifakı’na girme kararı aldıklarını bildirdi.

Erbakan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanı ile Külliye’de görüştük ve uzlaştık. Cumhur İttifakı’nın karşısındaki blok ortaya koyduğu hedef ve projeler olarak ülkemize menfaat getiremeyecek bir bloktur. Kararlarımızın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Önümüzdeki hafta sayın Cumhurbaşkanı Salı ya da Çarşamba günü genel merkezimizi ziyarette bulunacaklar. Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecimizi sonlandırmış bulunuyoruz. İmza veren, gayret eden bütün teşkilat mensuplarımıza, vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Burada 3 sayfalık mutabakat metnimizin en son sayfamızı göstermek istiyorum. İmzalanan mutabakat metni burada. Bu noktada kamuoyunda yanlış anlaşılmalara mahal verilmemesi bakımından sizlerle paylaşmak istedim. Kararlarımızın hayırlı olmasını diliyorum, kıymetli basın mensuplarına ilgi ve teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
58,369TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER