Cumartesi, Ekim 1, 2022

Çin’in yeni Kovid-19 aşısı, ikinci ülkeden de acil kullanım onayı aldı

Malezya Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Nur Hişam bugün yatığı açıklamada, Malezya İlaç Kontrol Yasa Uygulama Grubu toplantısında Çin’in geliştirdiği CanSino aşısı ve Johnson & Johnson aşısı dahil olmak üzere iki tek doz Kovid-19 aşısının şartlı olarak kaydı ve kullanımına onay verildiğini duyurdu.

Hisham ayrıca Malezya makamlarının, aşıların etkinlik ve risk açısından karşılaştırıldığında avantajların dezavantajları aşmasının güvence altına alınması amacıyla, en son verilere dayanarak koşullu kullanıma onay verilen bu aşıların kalitesi, güvenliği ve etkinliğini test edip değerlendireceğini kaydetti.

Kısa bir süre önce de Arjantin Sağlık Bakanlığı CanSinoBIO aşısı için acil kullanım onayı vermişti. İzne ilişkin belgeyi imzalayan Arjantin Sağlık Bakanı Carla Vizzotti sosyal medyadan paylaştığı mesajında, “Bu, Arjantin için çok iyi bir haber, ulusal aşılama planımız için çok faydalı olacak” diye konuşmuştu. Arjantin, CanSinoBIO’nun geliştirdiği aşının yanı sıra diğer Çinli şirket Sinopharm’ın ürettiği aşı için de hükümet onayı vermişti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
50,771TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER