Cumartesi, Nisan 13, 2024

CHP’nin Tekirdağ adayı Yüceer, sporcularla bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer, Çorlu Ziya Berhan Kılıç Spor Salonu’nda antrenman yapan Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü basketbol ve voleybol takımları ile bir araya geldi.

Tekirdağ’ı daha da güçlü hale getirmek için yola çıktıklarını söyleyen CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer, “Türkiye’nin çağdaş yüzü Tekirdağ, spor alanında çok güçlü bir potansiyele sahip. Sporu ve sportif yaşam tarzını, kent hayatının bir parçası haline getirmeliyiz. Spor bizi iyileştirir, birleştirir, hem bireyi, hem toplumu güçlendirir. Güçlü Tekirdağ’ın güçlü bireyleri de ancak sporla yetişir. Güçlü Tekirdağ, sportif toplum politikamızın üç temel ayağı var; bir olanakları çoğaltmak, iki iş birliğini geliştirmek, üç sporu teşvik etmek. Yediden yetmişe; kadınların, gençlerin ve hatta değerli büyüklerimizin rahatlıkla faydalanabilecekleri spor projelerimizle tüm hemşerilerimizi spora teşvik edeceğiz” dedi.

‘Belediye bünyesinde Spor A.Ş.’yi faaliyete geçireceğiz’

Sporculara güzel bir haberi olduğunu söyleyen Yüceer, “31 Mart’tan sonra yapacağımız ilk işlerden birisi; Tekirdağ Belediyesi bünyesinde Spor A.Ş.’yi faaliyete geçirmek olacak. Böylece amatör branşlardan başlayarak, tüm kulüplerimizle iş birliği içerisinde Tekirdağ’ımızı sporda lider şehir yapmak için çok çalışacağız. Şehrimize sportif yaşam kültürünü yaygınlaştıracağımız yepyeni bir dönemi başlatacağız” diye konuştu.

’11 ilçenin tamamını tesislerle donatacağız’

Tekirdağ genelinde spor tesislerinin çoğaltacaklarını belirten Yüceer, “11 ilçenin tamamını tesislerle donatacağız. Mevcut tesislerin eksiklerini gidereceğiz. Stadyum ve spor tesislerimizi kentimize kazandıracağız. Tesisleşme alanında Tekirdağ tarihinin en büyük yatırımlarını yapacağız. Amatör spor kulüplerine hem bireysel sporlarda hem de takım sporlarında ayni ve nakdi desteği misliyle arttıracağız. Geleceğin şampiyonlarını çekirdekten yetiştiren kulüplerimiz bu süreçte proje ve çözüm ortağımız olacak. 11 ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın spor yapabilmelerine imkan sağlayacağız” ifadelerini kullandı

‘Tekirdağ, sportif atılımlara hazır ve bunu fazlasıyla hak ediyor’

Sporun insan yaşamındaki önemine değinen Yüceer, şunları söyledi: “Bir doktor olarak biliyorum ki; spor yapan gençler kötü alışkanlıklardan, bağımlılıklardan uzak durur. Sportif faaliyetler sayesinde sosyalleşir ve eğitim hayatlarında daha başarılı olurlar. Genç nüfustu Tekirdağ’ımızın spor alanındaki potansiyeli her geçen yıl daha da büyüyor. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençlerimizin her biri civan gibi. Her alanda olduğu gibi sporda da başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum. İnsanlarımızın hayatlarına dokunacak spor projelerimizi hayata geçirmek için sabırsızlanıyor ve bu uğurdaki istek, kararlılık ve heyecanımızı siz değerli hemşehrilerimle paylaşıyorum. ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim.’ diyen Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan hiç ayrılmayan Tekirdağ, sportif atılımlara hazır ve bunu fazlasıyla hak ediyor. Bu güzel şehrin, güzel insanlarını sporla güçlendirmek de Candan Başkanınızın sözüdür.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER