Cuma, Nisan 19, 2024

CHP’nin Tekirdağ adayı Yüceer: Bu acılar bir daha yaşanmasın diye ‘Güçlü Tekirdağ’ diyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer, 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümüne dair mesajında, “Bu acılar bir daha yaşanmasın diye ‘Güçlü Tekirdağ’ diyoruz” dedi.

Depremlerin yıl dönümü nedeniyle bir videolu mesaj yayınlayan Yüceer, “On binlerce vatandaşımızın hayatını yitirdiği 6 Şubat depremlerinin üzerinden tam bir yıl geçti. Canımızdan can koptu. Hala acımız taze… Yitirdiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle anarken, bu acıların tekrar etmemesi için önümüzde ciddi bir sorumluluk duruyor. Bir deprem ülkesi olduğumuz gerçeğini bir kez daha acı bir tecrübeyle hatırladık. Milletimiz artık ağıt yakmak değil, çözüm görmek istiyor. İşte bu acılar bir daha yaşanmasın diye ‘Güçlü Tekirdağ’ diyoruz” dedi.

TEKİRDAĞ YAŞAM DÖNÜŞÜMÜNDE ÖNCÜ BİR ROLE SAHIP OLACAK

Yüceer, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“En başta konutlarımızın güçlenmesi geliyor. Kentsel dönüşüm politikamızın temelinde konut güvenliği var. Biz bu dönüşüm süreçlerinde Belediye olarak öncü olacağız, vatandaşımızın yanında dimdik duracağız. Vatandaşımızın hakkını, hukukunu sonuna kadar koruyacağız. Sizlere Süleymanpaşa ilçemizin Altınova Mahallesi’nden sesleniyorum. ‘Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı’ ilan edilen ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yetkisinde bulunan Altınova bölgemizdeki dönüşümü çok hızla tamamlayacağız. Göreceksiniz Tekirdağ yaşam dönüşümünde öncü bir role sahip olacak.

‘Tekirdağ’ın güzel insanları güvende olacak’

Tekirdağ’ımızdaki tüm konut ve işyerlerinin hızla risk analizini yapacağız. En riskli konutlardan başlayarak güçlendirme ve dönüşüm çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Bunu yaparken uzmanlığı yanımıza alacağız, bilimi rehber edineceğiz, çağdaş kentçilik esaslarını dikkate alacağız. Kentsel dönüşüm sadece konutları güçlendirmeyecek. Daha çok yeşil alan, daha çok ortak alanla sosyal hayatımızı da güçlendirecek. Kentimizin kültürel dokusunu koruyarak, Tekirdağımızın kimliğini de güçlendirecek. Tekirdağ Güçlü Olacak. Tekirdağ’ın güzel insanları güvende olacak.“

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER