Pazar, Nisan 14, 2024

CHP’nin Hatay ve İstanbul’daki iki ilçe adayları değişecek

PolitikYol – Özel

CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı ile İstanbul’da Esenyurt ve Güngören adaylarını değiştirme kararı aldığı öğrenildi.

PolitikYol’un CHP kaynaklarından edindiği bilgilere göre, yeniden aday gösterilmesiyle birlikte özellikle deprem felaketinden bu yana eleştirilen odağında olan Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’ın yeniden aday gösterilmesi kararında geri adım geldi.

Bugün Ankara’da yapılan aday tanıtım toplantısına da katılmayan Savaş’ın adaylığının geri çekileceği ve yerine başka bir ismin aday gösterileceği öğrenildi. Savaş’ın adaylığında değişikliğe gidilmesinde gelen tepkiler sonrasında yapılan anketler sonuçlarının etkili olduğu öğrenildi. Anketlerde Savaş’tan memnuniyetin iyi olmadığı bilgisi yer alırken, CHP yönetiminin bu nedenle adayın değiştirme kararı aldığı belirtildi.

Esenyurt’ta DEM Parti ile uzlaşılacak isim aday gösterilecek

Hatay ile birlikte İstanbul’un Esenyurt ile Güngören ilçelerinde gösterilen adaylar da değişikliğe gidileceği öğrenildi.

CHP, Esenyurt ilçesinde Ali Gökmen’i aday olarak açıklamıştı. Ancak DEM Parti ile süren görüşmeler kapsamında “kent uzlaşısı” sağlanarak, burada da değişikliğe gidilmesi kararı alındı. Gökmen, bugün yapılan aday toplantısında da anons edilmemişti. Edinilen bilgilere göre, Gökmen’in yerine DEM Parti’nin de kabul edeceği bir isim aday gösterilecek.

Akkoç da rahatsızlığı nedeniyle değiştiriliyor

Hafta içerisinde Güngören Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Temel Akkoç’un da değiştirileceği öğrenildi. Aslen Bayburtlu olan  ve 2017 yılından itibaren CHP Güngören İlçe Başkanlığı görevini yürüten Akkoç’un da rahatsızlığı nedeniyle adaylığının geri çekildiği öğrenildi.

 

Üç adaylığının değiştirilmesiyle ilgili nihai kararın da aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edileceği 20 Şubat’tan önce netleşmesi bekleniyor.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER