Pazartesi, Nisan 22, 2024

CHP’nin Edirne adayı Ciravoğlu adaylıktan çekiliyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Edirne Belediye Başkan Adayı Şükrü Ciravoğlu’nun sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekileceği öğrenildi.

Edirne’de Belediye Başkanlığı için en güçlü adaylardan olan Şükrü Ciravoğlu, geçtiğimiz hafta kalp krizi geçirerek hastanede tedavi altına alınmasının ardından adaylıktan çekileceği öğrenildi.

Ciravoğlu’nun çekilmesinin resmileşmesiyle yerine yeni aday gösterilecek.

Ciravoğlu, geçirdiği kalp krizinin ardından Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi’nde yapılan kontrol sonucunda anjiyosu yapılarak, stent takılmıştı.

CHP Merkez İlçe Başkanlığınca 4 Şubat’ta yapılan Edirne Belediye Başkanı Adayı ön seçimini Şükrü Ciravoğlu kazanmıştı. Ön seçime giren aday adayları Şükrü Ciravoğlu, Filiz Gencan Akın, Serkan Liznak, Ergun Türkyılmaz ve Seyfi Alp Üzmen katıldı.

Ön seçimde 3 bin 981 parti üyesinden 2 bin 688’inin oy kullanırken, Şükrü Ciravoğlu 1591, Filiz Akın 683, Serkan Liznak 256, Ergun Türkyılmaz 126, Seyfi Alp Üzmen ise 17 oy almıştı.

Yeni aday Akın olacak

Ciravoğlu, adaylıktan çekildikten sonra CHP genel merkezinin Edirne Belediye Başkanlığı için bir ismi ataması bekleniyor. Ciravoğlu’nun yerine, ön seçimde ikinci sırada en çok oyu alan avukat Filiz Gencan Akın‘ın aday gösterilmesi bekleniyor.

 

 

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER