CHP’nin, yaşanan asker zehirlenmeleri üzerine araştırma komisyonu önergesinin AKP oyları ile reddedildiği ortaya çıktı.

MANİSA’DA YİNE GIDA ZEHİRLENMESİ: YÜZLERCE ASKER ZEHİRLENDİ, HASTANELER YETMEDİ

ASKER ZEHİRLENMELERİ İLE GÜNDEME GELEN ROTA YEMEKÇİLİK’İ KİMLER, NEDEN KORUYOR?

CHP Manisa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Mazlum Nurlu, Salı günü (13 Haziran 2017) kışlalarda yaşanan zehirlenme olaylarının araştırılması için CHP’nin verdiği araştırma komisyonu önerge üzerine Meclis’te konuşmuştu.

CHP’li Nurlu, Manisa’da bir kez daha asker zehirlenmesi yaşanması üzerine bir açıklama yayımladı.

Nurlu açıklamasında toplu asker zehirlenmelerinin sorumlusu olarak aratırma komisyonu önersini reddeden AKP’yi işaret etti.

Nurlu’nun açıklaması şöyle:

“Zehirlenme olayları devam ediyor.

Soma’da facia geliyor dediğimizde, CHP Milletvekilleri meclis kürsüsünden haykırdığında AKP’liler kulak tıkadı ve maalesef 301 işçimiz hayatını kaybetti.

Aynı acılar yaşanmaması için Meclis duruma el koymalıdır.

Manisa Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi olarak daha önceki zehirlenme vakaları ile ilgili Mecliste Araştırma Komisyonu Kurulması için verdiğim araştırma önergesini reddeden AKP milletvekilleri dün ve bugün yaşanan zehirlenmelerden sorumludurlar.

Askerlerin neden zehirlendiklerinin araştırılması ve ihale alan şirketlerin siyasi bağlantılarını ortaya çıkarmak amacıyla Mecliste Araştırma Komisyonu kurulması için yeni bir önerge vereceğiz.

Ayrıca TBMM Milli Savunma Komisyonunun CHP’li üyeleri olarak, artık her gün yaşanan zehirlenme olaylarını görüşmek, Milli Savunma Bakanlığından ve Genelkurmay Başkanlığından bilgi almak üzere komisyonun acilen toplanması için başvuru yapacağız.”