CHP’nin 31 Mart seçimleri için adayları Parti Meclisinde belirlendi. Toplantıda Ankara Büyükşehir Belediyesi için Mansur Yavaş’ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi için Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi için Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Antalya Büyükşehir adaylığı için de Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in adı da netleşti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. PM’de yapılan oylamanın ardından adaylar da netleşmeye başladı.

CNN Türk’ün aktardığına göre, CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş oldu. Konu ile ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Yavaş, “Başkent Ankara adaylığı için şahsımı lâyık gören Millet İttifakı’nın Genel Başkanları Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Akşener’e ve parti yöneticilerine teşekkür ederim. Bu güveni,seçimi kazanıp, başarı ile taçlandırmak boynumuzun borcudur. Yolumuz açık olsun. Allah’ın izni, halkımızın takdiriyle Cumhuriyetimizin kalbi Güzel Ankara’ya hizmetkar olmaya talibim. Parti ayrımı yapmaksızın tüm Ankaralılara teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

ADANA’DA ZEYDAN KARALAR

CHP MYK’nın ardından CHP PM üyeleri de Seyhan Belediye Başkanı CHP’li Zeydan Karalar’a onay verdi. CHP PM’de yapılan oylamanın sonucunu göre, CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar oldu. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in ise Çukurova için tekrar aday yapıldığı öğrenildi.

ANTALYA: MUHİTTİN BÖCEK

CHP’nin Ankara ve Adana’dan sonra Antalya adayı da belli oldu. Muhittin Böcek CHP’nin Antalya adayı oldu.

İSTANBUL’DA İMAMOĞLU

CHP Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu netlik kazandı. İmamoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “İstanbul’un geleceği ve İstanbulluların mutluluğu için yola çıkıyoruz. Beni bu göreve layık gören partime, genel başkanımıza ve tüm İstanbullulara içtenlikle teşekkür ediyorum.” dedi.