CHP Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurt Dışı Örgütlenmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl Adalet yürüyüşü hakkında Politikyol’a konuştu.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 4. GÜNÜNDE

Bingöl, Adalet Yürüyüşü’nün dünya siyasi tarihi açısından örnek bir olay olduğunu söyleyerek bu yürüyüşe farklı siyasi düşünce, görüş ve inançtan herkesin destek verdiğini ifade etti.

Bingöl Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün bundan sonraki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin ortak tavrı ile barıştan, adaletten ve özgürlüklerden yana, asla şiddetin tarafı olmadan, meydanlarda ve sokaklarda bir dizi etkinlikle sürdürüleceğini açıkladı.

Bingöl’ün açıklamaları şöyle:

Genel Başkanımızın aldığı Adalet Yürüyüşü kararı sadece ülkemiz için değil dünya siyasi tarihi açısından da örnek bir olaydır. Herhangi bir hazırlık yapmadan başladığımız yürüyüşe olağanüstü bir ilgi var. Farklı görüşlerden, siyasetlerden, düşünceden, inançtan herkes destek veriyor. Çünkü herkes adalet istiyor. Milletvekili arkadaşımız Enis Berberoğlu’na verilen ceza bu ülkede adaletin nedenli keyfi bir hal aldığını ve tümüyle iktidarın baskısıyla yönlendirildiğini ortaya koymaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bu süreçte haklılığımızı ve adalet arayışımızı ortaya koyarak, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde başlattığımız “Adalet Yürüyüşümüz“, bundan sonraki süreçte de, Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin ortak tavrı ile barıştan, adaletten ve özgürlüklerden yana, asla şiddetin tarafı olmadan, meydanlarda ve sokaklarda bir dizi etkinlikle sürdürülecektir. Bu çerçevede örgütlerimiz aracılığı ile yoğun ve farklı etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz.

Partimizin yurt içi ve yurt dışı örgütleri Adalet Yürüyüşü’ne her türlü desteği vermektedir ve vermeye devam edecektir. Yurtdışı örgütlerimize, bulundukları ülkede konuşulan lisanda pankartlar hazırlamalarını, şehir meydanlarında ve özellikle parlamento binalarının önünde bu pankartları kullanarak oturma, durma ve yürüyüş eylemleri yapmalarını ve konuyla ilgili olarak yabancı basın mensuplarını bilgilendirmelerini söyledik.

Bütün dünya bu ülkede yükselecek adalet çığlığını duyacak. Birilerinin söylediği gibi biz ülkemizi kimseye şikayet etmiyoruz. Biz ülkemizde adaleti, barışı, demokrasiyi yok etmek isteyenleri teşhir ediyor ve bu ülkede adalete, demokrasiye inanan milyonlarca insanın olduğunu gösteriyoruz. Gelinen bu noktada, demokrasiye, özgürlüğe, insan haklarına ve barışa olan inancımızı yaşanan tüm bu hukuksuzluklara rağmen güçlü bir şekilde duyurmaya devam edeceğiz.