Salı, Mayıs 21, 2024

CHP’li Seyhan Belediye Başkanı’na ‘Öcalan montajlı’ kumpas

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin hem Cumhurbaşkanı danışmanı Oktay Saral hem de iktidara yakın medya organları tarafından montajlı fotoğrafla hedef alındı.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanlarının CHP’li belediye başkanlarına ilişkin yaptığı skandal açıklamalara bir yenisi daha eklendi.

Gazete Pencere’den Tolga Balcı’nın haberine göre, CHP Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ocak ayında gerçekleştirdiği DEM Parti Seyhan ilçe Başkanlığı ziyareti üzerinden Abdullah Öcalan fotoğrafı eklenmiş montajlı resimlerle hedef alındı.

Cumhurbaşkanı danışmanı paylaştı

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi ve Erdoğan’ın danışmanı Oktay Saral montajlı bir görselle CHP Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin’i hedef aldı.

Seçim öncesi DEM Parti Seyhan ilçe Başkanlığını ziyaret eden Tekin’in Abdullah Öcalan fotoğrafı ile montajlanmış görselini paylaşan Saral, CHP’li Tekin’ e hakaret etti.

Saral’ın X’ten yaptığı paylaşımda hakaret içeren açıklamaları şöyle:

“T.C. tabelası asarak şov yapan CHP’nin, Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin alçağı, terörist başının fotoğrafının asılı olduğu makamda oturup, DEMleniyorsa başka bir şey söylemeye gerek yok. Bu CHP-DEM ortaklığının değil, CHP-PKK işbirliğinin apaçık resmidir!”

İktidara yakın medya da hedef aldı

Saral’ın bu paylaşımın üstünde iktidara yakın medya organları ise Oya Tekin’i hedef alarak linçe başladı.

Orijinal fotoğrafta Öcalan’ın resmi bulunmazken montajlı fotoğrafları paylaşan iktidara yakın medya organları Tekin hakkında “İşte CHP-DEM işbirliğinin fotoğrafı! CHP’li başkan teröristbaşının fotoğrafının altında DEM’lenmiş” başlığı ile haber girmeye başladı.

Orijinal fotoğrafta Öcalan yok!

Orijinal fotoğraf ise CHP’li Oya Tekin’in hesabında hala duruyor. Paylaşılan fotoğrafta Tekin’in ziyareti esnasında Abdullah Öcalan resminin olmadığı net şekilde görülüyor.<

/p>

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER