CHP Parti Meclis Üyesi Ali Öztunç, terör nedeniyle şehitlerin sorumlusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyerek, "Maalesef Recep Tayyip Erdoğan yalan dolan. Türkiye’nin başındaki en büyük beladır" dedi, 23 Nisan resepsiyonunun iptalini eleştirdi. 

CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Öztunç, gündemi değerlendirdiği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti hükümetini eleştirerek, şunları söyledi: 

"2002 yılında birileri iktidara geldiğinde Türkiye’de sıfır terör vardı, cenazeler gelmiyordu. Bugün üçer beşer cenaze geliyor, insanlar toprağa düşüyor. Bunun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan, AKP’dir. Maalesef Recep Tayyip Erdoğan yalan dolan. Türkiye’nin başındaki en büyük beladır. Bu yüzden milletvekillerimiz hakkında sürekli hakaretten suç duyurusunda bulunuyor. Genel Başkanımızın dediği gibi elinden geleni ardına koymasın. İstediğini yapsın, suç duyurusunda bulunsun. her karanlığın bir aydınlığı vardır. Er yada geç Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulacağız. Bunu hızlandırmamız gerek." 

"23 NİSAN’I DEĞİL, ÇOCUKLARA TECAVÜZ EDİLEN YURTLARI KALDIRIN" 

23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin iptal edilmesini de eleştiren Öztunç, şöyle devam etti: 

"Bu hükümetin 23 Nisan’ı kaldırmasından daha doğal ne var ki? Bunlar zaten çocuklarla sorunlu. Çocuklara tecavüz edenleri aklayanlar, savunanlar, çocuklara tecavüz edildiği zaman sesini çıkartmayanlar, ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyenler, bunlar değil mi? Sayın Bakana, ‘Bir kereden bir şey olmazsa gönder çocuğunu’ diyoruz. Türkiye’de bu kaçak yurtlar çok büyük problem. Ensar Vakfı’nın, diğerlerinin binlerce yurdu var. 23 Nisan’ı kaldıracaklarına, ufacık çocuklara tecavüz edilen o vakıfların yurtlarını kaldırsınlar."
(DHA)