CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “İktidar kendi içindeki çatlamanın hızlanmasından korkuyor. Korku arttıkça da kendisine muhalefet edenler üzerindeki baskısını artırıyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztark eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile röportaj yaptıktan sonra Yavuz Oğan, Akif Beki ve İsmail Saymaz’ın Radyo Sputnik’teki işlerine son verilmesi ve SETA’nın gazetecileri fişlediği rapor hakkında konuştu.SETA raporunun bir utanç belgesi olduğunu savunan Öztrak, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir radyo programına katıldığını belirterek, “Röportajı yapan gazetecilerin radyodaki programı jet hızıyla yayından kaldırıldı. Gazeteciler işinden oldu. Çalıştığı radyoyu eleştiren bir başka gazeteci de radyo ile yollarını ayırdı. Saray, eski Başbakan’ın eleştirilerine daha tahammülü yok. RS FM Rusya’nın Sesi Radyosu’nda yaşananlar, Türk ve Rus sarayları arasındaki şahsi dostlukların ulaştığı seviyenin ve basın özgürlüğü konusundaki ortak anlayışlarının en büyük örneklerinden birisi oldu. İktidar kendi içindeki çatlamanın hızlanmasından korkuyor. Korku arttıkça da kendisine muhalefet edenler üzerindeki baskısını artırıyor.“

30 AĞUSTOS ZAFER TARİHİDİR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı için kullandığı ‘’Halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir” ifadelere tepki gösteren Öztrak, şunları söyledi:”Aslında biz bu zatı iyi biliyoruz. Uğur Mumcu’ya, Bahriye Üçok’a, Türkan Saylan’a hakaret eden bir şahıstır. Bu şahıs şimdi kalkmış 30 Ağustos haklın genelini ilgilendiren bir bayram değildir diyor. Yetmiyor bir de gevrek gevrek gülerek Ormancılık günü ile bir tutuyor. Bu ülkenin rantını yiyenler bu ülkenin halkıyla dalga geçiyorlar. 30 Ağustos zafer tarihidir.30 Ağustos Kurtuluş Savaşımızın büyük zaferinin yıl dönümüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl kurulduğundan habersiz olanların bunu anlamasını beklemiyoruz. Fakat savaş meydanlarında kurulan CHP olarak bizim buna sessiz kalmamızı kimse beklemesin. Bu kişi hakkında partisinde nasıl işlemler yapılacağını takip ediyoruz, ayrıca Sarayın küçük ortağının da bu sözlere yorumunu merak ediyoruz.”