Perşembe, Şubat 9, 2023

CHP’li Özel’den Bakan Soylu’ya: “FETÖ’nün de, senin de canın cehenneme”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Kılıçdaroğlu’nun aklı, FETÖ’nün aklıdır, Amerika’nın aklıdır” notuyla video paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt verdi. Özel, “FETÖ’nün de senin de canın cehenneme” dedi.

Özel, katıldığı bir televizyon yayınında yaptığı açıklamada “Kılıçdaroğlu’nun aklı, FETÖ’nün aklıdır, Amerika’nın aklıdır” notuyla video paylaşan Soylu’ya yanıt verdi.

Videoda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘FETÖ’cülükle’ suçlayan Soylu’nun paylaşımını alıntılayarak yanıt veren Özel, “FETÖ’den ilk siyasi ihraç!!! FETÖ’nün finansmanı ile 51 il gezip 2010 referandumunda Evet’e çalışıp Demokrat Parti’den ihraç edildin sen!” dedi.

Özel, “İçi boş kırmızı kitap şantajlarına pabuç bırakmayız. FETÖ’nün de senin de canın cehenneme. Yalanların ve iftiralarında boğulacaksın!!!” ifadelerine yer verdi.

Soylu ise paylaştığı videoda, Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak elindeki defterleri kaynak gösterek FETÖ’cülükle suçladı. İddialarının yer aldığını söylediği defterin ‘gizli’ olduğunu söyleyerek açmayan Soylu, “Kılıçdaroğlu ‘Süleyman Soylu’nun fotoromanı var’ diyor. Size bir kırmızı dosya göstereceğim içini açmayacağım. Şöyle yazıyor: CHP-FETÖ ilişkisi. Fotoroman değil FETÖroman. Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile ilişkisi var” iddialarında bulundu.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
54,216TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER