CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Genel Bakan Yardımcısı Faik Öztrak ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile Kırklareli İl Örgütünün düzenlediği, Belediye Başkan aday tanımı toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan Yıldırım Kaya, “Türkiye’nin dört bir yanını geziyoruz. Halkın coşkusu, Trakya’da olduğu gibi, Anadolu’da da baharın geldiğini müjdeliyor bize.” dedi.

Kırklarelililere “Emperyalizme karşı mücadelenin bayraklaştığı toprakların yiğit insanları” diye seslenen Kaya, “Sizler, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyenlerin torunlarısınız. Bu onurlu geçmişin sorumluluğunu omuzlarında gururla taşıyan; laik, demokrat, aydınlık Türkiye’nin yılmaz bekçilerisiniz.” ifadelerini kullandı.

Kaya, “Bizim tarihimiz, kendini bu topraklara adayanların tarihidir. Biz onlardan aldığımız zorlu görevi  ‘ah’ demeden omuzlarımızda taşıyoruz. Omuzlarımızdaki sorumluluk yükü ne kadar ağır olursa olsun, gönüllüyüz, coşkuluyuz, kararlıyız.” dedi.

“Bizler bu yolda mücadele neferleriyiz.” diyen Kaya, konuşmasında, “Bizim yolumuz, emperyalizme karşı büyük zaferlere imza atanların yoludur. Bizim yolumuz, bizlere bağımsız bir vatan bırakanların yoludur. Bizim yolumuz, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yoldur. Bizim yolumuz emperyalizme karşı “tam bağımsız Türkiye” diyenlerin yoludur.  Bizim yolumuz canını bu toprakların bağımsızlığı için verenlerin yoludur. Bizim yolumuz, Cumhuriyet devrimlerinin izini sürenlerin yoludur.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’nin zorlu bir krizin içinde olduğunu söyleyen Kaya, “Paramızın değeri yok, üretemiyoruz; tarım, hayvancılık, sanayi bitmiş. Eğitimimiz, içinden çıkılmaz karanlık bir yola sokulmuş. Adalet yok, insan hakları yok, demokrasi yok, soğan yok, patates yok, domates yok! Bu cennet vatanda varlık içinde yokluk yaşıyoruz.  Adeta yoklar ülkesi olduk.” dedi.

Kaya, “Meydan, meydan gezip kin tohumu ekenlere, halkın yarısını  ‘zillet’ olarak görenlere inat, halkımızın coşkusuna güveniyoruz. Kesinlikle Martın sonu bahar” diyerek iddialı konuştu.