AYDIN’ın Germencik İlçesi’nde bir araya gelen CHP’li kadınlar, gökyüzüne siyah balon bırakarak çocuk istismarını protesto etti.

CHP Germencik Kadın Kolları, kentte çocuk istismarını protesto için eylem düzenlendi. CHP İlçe Başkanlığı önünde bir araya gelen kadınlar, ‘Türkiye’deki çocukların beşte biri cinsel istismar mağduru’, ‘Çocuklar uyurken sus, istismar edilirken değil’ ve ‘Önüm arkam sağım solum istismar’ yazılı pankartlar taşıdı. Ardından grup adına açıklamayı CHP Germencik Kadın Kolları Başkanı Fatma Altıntaş, yaptı.

Çocuklara kötü niyetle uzanan elleri lanetleyen Altıntaş, "Çürümüş beyinlere, küflenmiş zihniyetlere, öpmeye bile kıyamadığımız masum yavrularımıza yapılan cinsel istismarlara lanet olsun. Bizler her şeyden önce bir anne olarak, çocuklarımıza yapılan bu iğrenç olayları şiddetle kınıyoruz. Gökyüzü kadar özgür olacağımız günleri görmek için; güneşli günleri göreceğimiz yarınlar için karanlığın sembolü olan bu siyah balonlarımızı uçsuz bucaksız gökyüzüne bırakıyoruz" dedi

Ardından kadınlar yanlarında getirdiği siyah balonları alkışlarla gökyüzüne bıraktı.