Cumartesi, Nisan 13, 2024

CHP’li Günaydın: Lütfü Savaş’a itirazlar mutlaka değerlendirilecektir

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Hatay’da CHP’nin adayı olan mevcut belediye başkanı Lütfü Savaş’la ilgili itirazların parti meclisinde değerlendirileceğini söyledi.

Bir sene önceki depremlerde yaşamını yitiren 53 binden fazla yurttaş, facianın birinci yılında tüm kentlerde anıldı.

Hatay’da valiliğin düzenlediği anma programınaysa depremzedelerin tepkisi damga vurdu. Aralarında kentin belediye başkanı Lütfü Savaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in bulunduğu siyasetçilere depremzedeler tarafından tepki gösterildi.

CHP tarafından yeniden aday gösterilen Savaş’aysa tepki büyüktü. Savaş, tepkiler sonrası anma programından güçlükle ayrıldı.

Aday ilan edilmesinin ardından tepkilerle karşılaşan Savaş’la ilgili CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ”Bütün suçu Savaş’a yıkmanın anlamı yok ama herkesin de buradan payını çıkarması lazım. Parti de bir karar verecektir” demişti.

KRT’ye konuşan Gökhan Günaydın da şunları söyledi: ”Bütün bu protestolardan ortaya çıkan sonuçlar mutlaka değerlendirilecektir. Teorik olarak tüm adayların 17 Şubat’a kadar yani YSK’ya aday listeleri teslim edilene kadar onları koyan makamın revize etme yetkisi vardır. Deprem bölgesinde böyle bir protesto varsa dolayısıyla bunu değerlendirmek gerekir. Bu değerlendirmeden ne sonuç çıkar PM’nin iradesidir. Hatay’daki meselesi ciddiye alırız ve bunu PM’ye taşırız.” 

Belediyecilik ‘kariyeri’ 2009’da AK Parti’yle başlayan Savaş, daha sonra 2014 ve 2019 seçimlerinde olduğu gibi bir kez daha CHP’den aday gösterilmişti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER