Cumartesi, Haziran 15, 2024

CHP’li Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, kayınbiraderini belediyede işe aldı: O alanda çalışacak başka birini bulamadım

CHP’li İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, kayınbiraderini belediyede işe aldığını doğruladı: “Kayınbiraderim olduğu için değil, o alanda başka birini bulamadığım için çalışıyor ve çalışacak.”

Esenyurt Belediye Meclisi toplantısında, AK Parti grup başkan vekili Togay Çoban, Özer’e belediyeye oğlunu, kız kardeşini, amca oğlunu ve kayınbiraderini işe alıp almadığını sordu:

“Ben isim vermeyeceğim. Özel kalem kardeşinin oğlu, özel kalem amca oğlu, yakın koruması akrabası, Amerika’dan gelen uzaktan akrabası, satın almada kayınbiraderi, kız kardeşi, oğlu gibi iddialar var. Doğru mu değil mi bilmiyoruz. İnanmak da istemedik. Çünkü Esenyurt’un durumu belli. Bu konularda bir açıklama yaparsanız seviniriz.”

Özer, yalnızca kayınbiraderinin belediyede çalıştığını belirterek diğerlerini yalanladı:

“Bu verdiğiniz bilgilerin hepsi yanlış. Bir kere 5-6 tane danışman söz konusu değil. İki tane danışmanım var. Koca Esenyurt’ta 2 tane danışmanım olacak. 2 tane daha olacak, 2 tane daha olacak… Bunu yaparken ben belediye başkanı isem nasıl yöneteceğimi ben bilirim. Kimseye soracak halim yok.

Kayınbiraderim burada. Ama kayınbiraderim olduğu için değil. Üniversite genel sekreterliği yapmış, hastane baş müdürlüğü yapmış o alanda başka birini bulamadığım için orada çalışıyor ve çalışacak.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER