CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun twitter hesabından paylaştığı bilgilere göre CHP’nin İstanbul Eminönü’ndeki ‘Hayır’ kampanyası İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından engellenmeye çalışılıyor.

CHP’li Aykut Erdoğdu bugün twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla İBB’nin CHP’nin Eminönü meydanında gerçekleştireceği referandum kampanyası belediye çalışanları tarafından engellendi. Kampanya için CHP’liler tarafından bir gün önce Eminönü Meydanı’na getirilen TIR bugün meydana sokulmadı.

CHP’li Erdoğdu’ya göre belediye CHP’lilerin çalışmasını engellemek için ilginç bir yönteme başvurarak TIR’ın meydana girişini önlemek için meydana kaldırım yapımında kullanılan taşlar yerleştirildi. Bir gün önce meydana giren TIR, meydanın taşlarla kapatılması sonucunda meydana giremedi. Bir süre sonra da CHP’nin ‘Hayır’  kampanyasını engellemeye İBB’nin resmi araçları da katıldı.

Twiter’dan yaptığı paylaşımlarla kamuoyunu bilgilendiren Aykut Erdoğdu, “ Kampanya yapmamıza hükümet talimatıyla engel olunmaya devam ediyor. Eminönü’nde aracımız meydana sokulmuyor” dedi.

Gün boyu konu ile ilgili paylaşımlarını sürdüren Erdoğdu, Almanya’dan veto yiyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a yönelik eleştirilerde bulundu: Sayın Adalet Bakanı siz devlet imkanlarıyla görkemli EVET kampanyası yaparken bizim mütevazi araçlarımıza meydanları yasaklamak ADALET mi???

CHP’li Erdoğdu’nun sosyal medyadaki paylaşımlarından bazıları şöyle: