Çarşamba, Mart 29, 2023

CHP’li Akın: “İktidarın ne sırtında küfe var, ne de kalbinde vicdan”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, iktidarın açıkladığı asgari ücretin vatandaşın geçim derdine derman olmayacağını belirterek, “İktidarın ne sırtında küfe var, ne de kalbinde vicdan. Asgari ücretteki artış yeni yılda hiç zam olmasa bile; 2022 yılındaki enerji enflasyonunun altında kalıyor. Vatandaş yine temel ihtiyaçlarından kısmak zorunda kalacak. Bu koşullarda gerçek küfe 20 yıldır olduğu gibi yeni yılda da yine milletin sırtında olacak” dedi.

Akın, seçim bölgesi olan Balıkesir’in Gönen, Bandırma, Erdek, Balya, Havran ve Edremit ilçelerinde vatandaşlarla dün bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve CHP’nin çözüm önerilerini anlattı. Akın, dün açıklanan 2023 yılı asgari ücretine ilişkin de bugün yazılı basın açıklaması yaptı. Akın’ın açıklaması şöyle:

HAYAT PAHALILIĞI VATANDAŞI PERİŞAN EDİYOR

“Sırtımızda küfe var diyenlerin; küfeleri boş çıktı. Sarayda yaşayanlar vatandaşın çarşı, pazarda ne yaşadığını görmüyor. Ne yazık ki iktidarın asgari ücretle çalışan vatandaşlarımıza verdiği söz boş çıktı. İktidarın ne sırtında küfe var, ne de kalbinde vicdan. Asgari ücretteki artış yeni yılda hiç zam olmasa bile; 2022 yılındaki enerji enflasyonunun altında kalıyor. Vatandaşın ortak derdi geçim sıkıntısı. Vatandaş yine temel ihtiyaçlarından kısmak zorunda kalacak. Bu koşullarda gerçek küfe 20 yıldır olduğu gibi yeni yılda da yine milletin sırtında olacak.

Gıda enflasyonu yüzde 120’nin üzerinde, vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 122. Kent merkezlerinde en ucuz kiralar 4-5 bin lira arasından başlıyor. Servis ücreti 5 bin liradan başlıyor. Hayat pahalılığı vatandaşı perişan ederken; Her gün raf fiyatları değişirken, iktidar adeta zamanı dondurmuş gibi bir ücret belirliyor.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
56,305TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER