Salı, Mayıs 30, 2023

CHP’li Akın: AK Parti eliyle zeytinin ölüm fermanı imzalanıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “AK Parti eliyle zeytinin ölüm fermanı imzalanıyor. Şimdi milletimizle beraber yine her zeminde yine direneceğiz ve bu hukuksuzluğu yine izin vermeyeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, AKP milletvekillerinin hazırlayıp TBMM’ye sunduğu, zeytinliklerde madencilik faaliyetine izin veren kanun teklifinin komisyon görüşmeleri öncesinde yazılı açıklama yaptı.

Akın, “Sıvı altın’ olarak bilinen ve asırlarca ekonomik değer üreten ağaçlar daha önce de AK Parti iktidarının hedefiydi. Hukuk tanımaz AKP; şimdi de giderayak, bu rezalete Meclis’i alet ediyor. Üreticilerimizle, vatandaşlarımızla birlikte direndik ve buna izin vermedik. Şimdi yine direneceğiz. AK Parti eliyle zeytinin ölüm fermanı imzalanıyor. Şimdi milletimizle beraber yine her zeminde yine direneceğiz ve bu hukuksuzluğu yine izin vermeyeceğiz” dedi.

“TEKLİF DERHAL GERİ ÇEKİLMELİDİR”

Akın, zeytinliklerin talanı ile ilgili daha önce de AKP iktidarının pek çok kez yasal düzenleme girişiminde bulunduğunu ama üreticiler ve halkla birlikte direndiklerine işaret etti. Akın, “Yetmedi, bitmedi, usanmadılar, doymadılar! Zeytinlikleri maden aramasına açan yönetmeliği Danıştay durdurmuştu. Hukuk tanımaz AKP, şimdi de giderayak, bu rezalete Meclis’i alet ediyor. Anayasaya ve uluslararası sözleşmelere de aykırı bu teklif derhal geri çekilmelidir” dedi.

“ZEYTİNLİKLERİN TALANINA İZİN VERMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Teklifin kabul edilemez ve zeytinliklerin ölüm fermanı olduğunu belirten Akın, şöyle devam etti:

“Zeytin bölgesinin bir insanı olarak bu düzenlemeyi ne ben ne üreticilerimiz ne de Türk milletinin bir ferdi kabul eder. Kime sordular? Kimseye! Yaptım oldum anlayışı ile zeytinliklerin talanına izin vermemiz mümkün değil. Bu yanlışa bölgemizin AK partili milletvekillerinin de izin vermeyeceğini düşünüyorum. Yanlıştan geri dönülmezse ulusal bir varlık ve ciddi ekonomik değeri olan zeytin ağaçlarının büyük zarar görecek. ‘Sıvı altın’ olarak bilinen ve asırlarca ekonomik değer üreten ağaçlar daha önce de AK Parti iktidarının hedefiydi. Hukuk tanımaz AKP, şimdi de giderayak, bu rezalete Meclis’i alet ediyor. Üreticilerimizle, vatandaşlarımızla birlikte direndik ve buna izin vermedik. Şimdi yine direneceğiz. AK Parti eliyle zeytinin ölüm fermanı imzalanıyor. Şimdi milletimizle beraber yine her zeminde yine direneceğiz ve bu hukuksuzluğu yine izin vermeyeceğiz.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
58,369TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER