AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, CHP’nin Parti Meclisi bildirisi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklama yapan Gül, “CHP PM bildirisi baştan sona partimize, Cumhurbaşkanımıza, milletimize ve ülkemize yönelik hakaret ve iftiralarla, yalan beyanlarla doludur. CHP’nin PM bildirisine karşı AK Parti olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. CHP, terör örgütlerinin yanında, Cumhuriyetin ve halkın karşısında durdukça bu milletten gereken dersi almaya devam edecektir” dedi.

AĞBABA: EĞER BİR TERÖRİST VARSA IŞİD’E SİLAH VERENLERDİR

AKP’nin suç duyurusu hakkında ABC Gazetesi’ne açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağababa şöyle konuştu:

“CHP’yi, milletvekillerini böyle bir şeyle suçlamak, terörün ta kendisidir. Siyasete terörü sokmaktır. Eğer bir terörist varsa, IŞİD’e destek veren, silah verenlerdir. Avrupa’dan gelen selefilere kapıları açanlardır. Terörist varsa, alilere ‘operasyon yapmayın’ deyip, kentlere ağır silahlar sokanlar teröristtir. 15 Temmuz’da Meclis’i bombalayanları, sivil halkın üzerine kurşun sıkanları devlete yerleştirenlerdir. Asıl onlar teröristtir. Bu anlayış IŞİD’in kardeşidir, IŞİD’le de aynıdır. Dün Cumhurbaşkanı ‘IŞİD bizim ülkemize neden bomba atıyor, anlamış değilim’ demiştir. Bu anlayışın kendisi teröristtir.

Bunların amacı CHP’ye ayar vermeye çalışmaktır, terbiye etmeye çalışmaktır. Ama şunu bilsinler ki, CHP’nin geçmişinde bu tür tehditler çoktur. CHP, demokrasinin, cumhuriyetin, laikliğin, sonunda ölüm de olsa savunucusudur. Savunmaya da devam edecektir”