1 Mayıs’ın bir demokrasi, özgürlük, barış çağrısı olduğunu belirten CHP İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Cumhuriyet Halk Partisi, ilke ve misyonları, tarihsel ve toplumsal görevi gereği, emekçilerin kazanılmış haklarını yok edecek, tırpanlayacak, esnetecek hiçbir harekete izin vermeyecek, emeğin yanında, emekçilerle birlikte tüm gücü ile mücadele edecektir” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi tüm gücü ile mücadele edecektir

Ağbaba yaptığı yazılı açıklamada; “İçinde bulunduğumuz süreçte emekçilerin kazanılmış haklarına karşı yoğun bir saldırı yaşanmaktadır. AKP’nin diktatörlük hevesi ve neoliberal politikaların hamiliğini üstlenmiş olması, ülkemizde tüm yurttaşlarımızın temel haklarından yoksun bırakılmasına , emekçilerimizin köleleştirilmesine yönelik düzenlemelerin gündeme gelmesine yol açmaktadır. AKP Hükümetinin getirmek istediği özel istihdam büroları ile kiralık işçilik, kıdem tazminatının fona devredilmesi, devlet memurluğunun ortadan kaldırılması gibi düzenlemeler, bir kölelik düzeninin kurulmasını amaçlamaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi, ilke ve misyonları, tarihsel ve toplumsal görevi gereği, emekçilerin kazanılmış haklarını yok edecek, tırpanlayacak, esnetecek hiçbir harekete izin vermeyecek, emeğin yanında, emekçilerle birlikte olacak ve tüm gücü ile mücadele edecektir.”dedi.
Türkiye işçi ve emekçi sınıfının birlik ve dayanışma gününün belirtilen sebeplerle her zamankinden çok daha büyük önem taşıdığını kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “1 Mayıs’ta tüm örgütlerimiz ile alanlarda, sendikalarımızla, emekçilerimizle kol kola, omuz omuza olacak, faşizme, gericiliğe, sömürüye, emekçilerin köleleştirilmesine, sendikasızlaştırmaya, güvencesizliğe karşı sesimizi yükselteceğiz. 1 Mayıs’ın kardeşlik ve barış içerisinde geçeceğine inanıyor, tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyorum. Yaşasın 1 Mayıs !” dedi.