Şırnak’ta meydana gelen helikopter kazasında yaşamını yitiren 13 asker için taziye mesajı yayınlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Tunceli’deki helikopter kazasının acısı tazeliğini korurken bir başka helikopter kazasında 13 askerimizi şehit vermenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Tüm Türkiye’nin başı sağolsun” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Şırnak’ta meydana gelen helikopter kazasında yaşamını yitiren 13 asker  için taziye mesajı yayınladı.

Ağbaba mesajında şunları söyledi:

“Şırnak Şenoba Tugay Komutanlığı’ndan kalktıktan sonra yüksek gerilim hattına takılarak düşen helikopterde 13 üst düzey askerimiz şehit düştüğünü büyük bir üzüntüyle öğrendik.Daha 45 gün önce  Tunceli Pülümür’de  Emniyet Genel Müdürlüğüne ait helikopterin  düşmesi sonucu  1 hâkim, 1 astsubay, 7 polis ve 3 mürettebat şehit olmuş,bu kazanın acısı hala sıcaklığını korurken yeni bir helikopter kazası ile 13 kahraman askerimizi şehit vermek Türkiye’yi bir kez daha yasa boğmuştur”

“Şehitlerimiz arasında kendisini çok yakından tanıdığım, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, jandarmanın göz bebeği kadın komutanlardan, Türkiye’nin ilk kadın ilçe jandarma komutanı, mesleğine aşık, şerefli onurlu bir asker olan hemşehrim Songül Yakut’ta bulunuyor.Songül Yakut binlerce kumpas mağdurundan biriydi. Haksız ve hukuksuz yere görevinden el çektirilmiş ama asla geri adım atmamış onurlu bir Atatürkçü subaydı. Kendisine yapılan haksızlığı ve kurulan tuzağı her platformda cesurca dile getirmiş, 2 yıla yakın süren hukuk mücadelesini kazanarak tekrar kahramanca yaptığı mesleğine geri dönmüştür.Böyle cesur,onurlu ve mücadeleci bir askeri tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Şırnak’ta şehit düşen 13, Diyarbakır Lice’de şehit düşen 3 askerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine ve tüm Türkiye’ye başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”