CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “ Yüzbinlerce işsiz, mutsuz, umutsuz, gelecek kaygısı yaşayan gencimiz var. Gençlerimiz 24 Haziran’da ülkenin üzerindeki kara bulutları dağıtacak” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Ağbaba; “19 Mayıs, bağımsızlık ideali, kardeşlik, dayanışma ve bir arada yaşama isteği ile şekillenen kurtuluş mücadelemizin başlangıç günüdür. AKP Hükümeti milli bayramlarımızdan hınç alma duygusuyla hareket etse de, bayramları kutlamayı yasaklasa da,  gençlerimiz 19 Mayıs’ı işgale ve sömürüye karşı Anadolu’nun başkaldırdığı gün olarak her yıl hatırlamakta ve kutlamaktadır. Gençlerimiz  üstlendikleri sorumluluk ile ülkenin aydınlık yarınlarının gerçek mimarları olacak,daha özgür, daha eşit, barış içinde yaşayan bir Türkiye, gençlerimizin elinde yükselecektir” dedi.

GENÇLER HAYATA KORKUYLA, GELECEĞE UMUTSUZ BAKIYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bu ülkede her beş gençten biri işsiz. Milyonlarca genç gelecek kaygısıyla güne başlıyor. Adaletsizlik hem üniversite, hem de iş sınavlarının üzerinde hakim. Mülakat adı altında türlü haksızlıklar yapılıyor. Açlık sınırının altındaki asgari ücretle milyonlarca gencimiz yaşam mücadelesi veriyor.  Gençlerin büyük çoğunluğu hayata korku, geleceğe umutsuzlukla bakıyor. Cezaevlerinde ‘Daha güzel Türkiye özlemlerini haykırdıkları için’ tutuklu bulunan binlerce gencimiz  var. Atanamadığı için intihar eden öğretmen adaylarımız var. Pazarlarda maydanoz satan üniversite mezunlarımız var. 24 Haziran seçimleri işte bu kara tabloyu ortadan kaldırmak için çok büyük bir fırsat” ifadelerini kullandı.

Ağbaba; “Karanlığa sürüklenmek istenilen ülkemizde gençlerimiz her zamankinden daha çok Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına sahip çıkmaya devam edecektir. Gençlerimizin  çağdaş, bağımsız, özgür ve demokratik bir Türkiye için, 1919’dan beri sürdürülen mücadeleyi, sonsuza kadar devam ettireceklerine inanıyorum. Çağdaş bir Türkiye için 99 yıl önce yakılan umut ateşinin bu ülkenin gençleri tarafından daha da yükseltileceğine inanıyor, bu düşüncelerle, tüm halkımızın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”dedi.