Sözcü’ye yönelik gerçekleştirilen operasyona CHP’liler sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesaplarından tepki gösterdi.

Hükümete yakın Sabah gazetesi, Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 4 gazete çalışanına yönelik polisin FETÖ operasyonu başlattığını duyurdu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine şüphelilerin adreslerinde gözaltı ve arama işlemi yapılacağı belirtildi.  Operasyona tepkiler ise çığ gibi büyüyor.

İşte CHP’den Sözcü’ye yönelik gerçekleştirilen operasyona ilişkin ilk tepkiler:

AYKUT ERDOĞDU

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu “Yeter… Sözcü bizim sözümüzdür… Sözcü’ye uzanan karanlık elleri kırarız… İstanbul uçaklarında yer yok… Bu Cumhuriyet düşmanı saldırıya karşı ortak savunma için Sözcü’nün Ankara ofisine geçiyorum…” ifadelerini kullandı.

MAHMUT TANAL

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise “Derdiniz bir tek muhalif medya organı kalmaması mı! Adaleti can çekişiyor!” diye tepki gösterdi.

VELİ AĞBABA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: AKP Parti Devleti FETÖ ile sözde mücadele ediyor. Ne hikmetse Cumhuriyet’te, Sözcü’de “terörist” var ama AKP’de yok. Susturamayacaksınız!

ATİLA SERTEL

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel: Sözcü Muhabiri Gökmen Ulu ile görüştüm. Evinde polisleri bekliyor. Gözaltı kararını polisten önce ÇAMUR MEDYASI öğreniyor ve yayınlıyor. Yuh

BARIŞ YARKADAŞ

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş: Atatürkçüler, cımhuriyetçiler ve devrimciler; FETÖ torbasına doldurularak itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor.