Cumartesi, Aralık 9, 2023

CHP’den “Bilişim Sektöründe İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri” çalıştayı

CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, üreten bir Türkiye için istihdam çalıştayları dizisine, “Bilişim Sektöründe İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” ile devam ediyor.

Çalıştay, 27 Ağustos’ta (bugün) 12.00-17:00 saatleri arasında, Eskişehir’de Roof Garden Hotel’de gerçekleştirilecek.

CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Yüksel Taşkın’ın “Bilişim Sektöründe İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” ile ilgili açıklamaları şöyle:

“CHP olarak önümüzdeki sürecin en önemli gündeminin istihdam odaklı üretim artışı olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle istihdamı nasıl artırabiliriz sorusuna odaklanmış durumdayız. En önemli adımlardan birisinin bu soruyu doğrudan sektör/alan bileşenlerine sormak olduğunun bilincindeyiz.

Bu tespitten hareketle farklı sektör/alanlarda istihdam çalıştayları düzenleme kararı almıştık. Bugüne kadar tarım, engelliler, sanayi, medya ve kültür-sanat alanlarında istihdam çalıştayları düzenledik. Yakın zamanda turizm, kadın, gençlik alanlarında istihdam çalıştayları düzenleyerek dizimize devam edeceğiz. Her çalıştayın ardından hazırlanan raporlarda ortaya konulan önerileri, düzenlenecek geniş bir kurultayla kamuoyuyla paylaşacağız.

Bilişim Sektöründe İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı için Eskişehir’in seçilme nedenlerinden birisi, Eskişehir’in bilişim sektöründe bir cazibe merkezi olmak adına gerekli tüm özelliklere sahip olmasıdır. Özellikle eğitimli nüfusu, eğitim altyapısı, bu alanda farklı deneyimlere açık yerel yönetim kültürüyle Eskişehir, bilişim sektörü için ciddi yatırımlara son derece uygun bir görünüm sergiliyor. Aslında aynı genellemeyi ülkemiz için de yapabiliriz. Ülkemizin en önemli sermayesi insan sermayesi ve bilişim alanında da bu açıdan ciddi bir birikim oluşmuş durumda.

Eskişehir’de sektör bileşenlerini dinleyeceğiz. CHP olarak istihdam odaklı üretimi arttırmak adına bilişim sektörüne dair nasıl bir strateji ve vizyon oluşturmamız gerektiği sorusuna bizzat muhatapları üzerinden yanıt arayacağız.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER