PolitikYol Özel

CHP'de bugün düzenlenecek merkez yönetim kurulu (MYK) ve parti meclisi (PM) toplantılarında partinin 'kale'leri olarak görülen yerlerde adaylar belirlendi.

MYK toplantısında ismi belirlenen adaylar, PM toplantısında oylandı.

Çankaya, Kadıköy, Nilüfer, Adalar, Esenyurt, Kadıköy, Bakırköy gibi CHP için 'kale' görünen yerlerde adaylar belirlendi. Öte yandan toplantılarda Hatay'da Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a ilişkin de son kararın verilmesi bekleniyor.

Hatay’da CHP yönetimi Savaş’ın yerine kazanması yüksek ihtimal olan bir isim bulunması halinde mevcut başkanın adaylığını geri çekmeyi düşünüyor. Ancak bunun olmaması halinde Savaş’ın adaylığının geri çekilmesi beklenmiyor.

Uzun süren MYK toplantısının ardından PM'nin oylamasına sunulacak adaylar da netleşmeye başladı. PolitikYol’un edindiği bilgilere göre, MYK’dan geçen isimler şöyle:

Malatya Büyükşehir Belediyesi: Veli Ağbaba Çankaya: Hüseyin Can Güner Ümraniye: Aykut Erdoğdu Çekmeköy: Orhan Çerkez Avcılar: Utku Caner Çaykara Esenyurt: Ali Gökmen Bakırköy: Ayşegül Ovalıoğlu Adalar: Ali Ercan Akpolat Beykoz: Alaattin Köseler Kadıköy: Mesut Kösedağı Sarıyer: Oktay Aksu Kağıthane: Tonguç Çoban Divriği: Cihan Deniz Akbaş Çorlu: Ahmet Sarıkurt Nilüfer: Şadi Özdemir Mudanya: Deniz Dalgıç Bandırma: Dursun Mirza: Kars: Dündar Gültekin
Editör: Altan Sancar