Perşembe, Mayıs 23, 2024

CHP’de kritik PM toplantısı başladı

CHP’de dün kulislere gerilimli geçtiği yansıyan belediye başkanlarının toplantısının ardından bugün Parti Meclisi toplantısı gerçekleştiriliyor. Toplantıda Ağrı, Hakkari, Van, Kayseri, Mardin ve Muş il başkanlarının görevden alınması görüşülecek.

‘Değişim’ ve ‘sızdırılan toplantı’ tartışmalarının devam ettiği CHP’de, Parti Meclisi toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında başladı.

Bugünkü Parti Meclisi toplantısında, Ağrı, Hakkâri, Van, Kayseri, Mardin ve Muş il başkanlarının görevden alınması gündeme gelecek.

KRİTİK TOPLANTI

Partide Kurultay öncesi mahalle delege seçimleri devam ederken, Ağrı, Hakkari, Van, Kayseri, Mardin ve Muş il başkanlarının görevden alınması tartışmalara neden olmuştu.

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’li kurmayların zoom toplantısının kaydının sızdırılması tartışmalara neden olmuştu.

Sızdırılan kayda göre İmamoğlu ile toplantıya katılan diğer CHP’liler, görevden alınan il başkanlarının taleplerinin değerlendirilmesi için PM’nin olağanüstü toplantıya çağrılması ve bunun için de imza toplanması gerektiğini dile getiriyordu.

TOPLANTININ GÜNDEMİ

Bugünkü toplantıda söz konusu il başkanlarının görevden alınması gündeme gelecek.

Toplantıda Kılıçdaroğlu, sunum yapacak ve genel durumu değerlendirecek.

Parti Meclisi toplantısında ayrıca ekonomi politikaları görüşülecek ve Türkiye Değişim Partisi’nin CHP’ye katılımına ilişkin görüşme karara bağlanacak.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER