CHP Grup Yönetim Kurulu, Elazığ Milletvekili Erol ve Ardahan Milletvekili Yılmaz için, “kesin çıkarma” ile “önlemli olarak” cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi kararı verdi.

CHP’de Türkçe ezan tartışmasıyla ilgili olarak Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz disiplin kuruluna sevk edildi.

Ayrıca Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da parti grup yönetiminden izin almadan televizyon yayınına çıktığı gerekçesi ile disiplin kuruluna sevk edildi.

CHP Grup Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, bugün yapılan olağanüstü toplantıda Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın, “CHP Tüzüğü ve Grup İç Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca “kesin çıkarma cezası” ile “önlemli olarak” cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliğiyle karar verildiği” belirtildi.

AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş’tan “Türkçe ezan” açıklaması

GÜRSEL EROL’DAN İLK AÇIKLAMA

Erol’un “izinsiz televizyon programına çıkmak” gerekçesiyle sevk edildiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Erol, “Bu kararı üzüntüyle karşılıyorum. Partiyle üyelik bağımızı kesebilirler ama asla CHP’li kimliğimizi alamazlar” ifadesini kullandı.

CHP’li Erol, 24 Haziran seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırması ve CHP önünde oturma eylemi yapacağı açıklamasının ardından disipline sevk edilmiş ve kınama cezası almıştı.