CHP ve İYİ Parti anlaştı: İstanbul, Ankara ve İzmir’de CHP’nin adayı desteklenecek

CHP ve İYİ Parti, 31 Mart 2019’daki yerel seçimler için ittifak hususunda anlaştı. Anlaşmaya göre İstanbul, Ankara ve İzmir’de CHP’nin adayı desteklenecek.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

İki liderin görüşme öncesinde CHP ile İYİ Parti’nin yerel seçimlerdeki ittifak hususunda anlaştıkları açıklandı.

Buna göre, İstanbul, Ankara ve İzmir’de CHP adayı desteklenecek. Samsun, Ordu, Denizli, Manisa ve Balıkesir’in ise İYİ Parti’ye bırakılacağı öğrenildi.

Görüşme bitiminde konuşan Kılıçdaroğlu, “Kendimizi Türkiye’ye adayan genel başkanlarız açıklamasında bulundu.

Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından kamera karşısına geçen liderler, ittifaka dair önemli mesajlar verdi.

“Güzel bir çalışma oldu. Yerel seçimler Türkiye için çok önemli. Güzel şeyler olacak, Kendimizi Türkiye’ye adadık” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnsanların bizden beklentileri var. Özel, kişisel angajmanlara girmeden vatandaşlarımızı düşünerek yolumuza devam ettik. Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Yerel seçimler bizim için çok önemli. Türkiye baharı yakalayacak. Güzel şeyler olacak demiştik. Güzel şeyler olacak” açıklamasında bulundu.

Öte yandan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, açıklamasında, “İşbirliği ve güçbirliği yapmak üzere İYİ Parti ve CHP heyetleri anlaştılar. Ülkemize hayırlar uğurlar getirsin inşallah. Ülkemizdeki bu umutsuz havanın dağılmasına sebep olur inşallah. Hayırlı bir başlangıcı yaptığımızı düşünüyoruz. Aday olacak olmuş olan bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.