CHP’li Öztrak: Ekonomiyi yönetmeyi bilmeyen Saray’ın damadının elinde ödeyeceğimiz fatura her gün biraz daha ağırlaşacak

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Öztrak’ın açıklamalaraından satır başları:

Saray sakinlerinin tek bir önceliği var o da keyiflerini dokunulmasın istiyorlar. Milletimizin derdi ödenemeyen faturalan, borçlar, dolmayan pazar fileleri, çalınan hayaller… Saray ve onun medyası milletin gerçek gündemini karartmaya çalışıyor. Saray medyası 90 yıl öncesinin ihracat rakamlarıyla bugünü mukayese edip zafer naraları atıyor.

Bu çamur medyasının ülkenin tarihiyle olan sorunları manşetlere yansıyor.

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu ülkeyi kuranların tek bir önceliği vardı o da bu ülkenin siyasi ve ekonomik bağımsızlığı.

Biz bunlara defalarca “Böyle dış açık verirseniz ülke borca batar” dedik, dinlemediler… Neden önce ABD Başkanı’na kafa tutar gibi yapıp sonra 24 saatte papazı Oval Ofis’e gönderip ülkemizi ABD’ye seçim malzemesi yaptılar?

Bu kifayetsiz Saray mensupları elin oğlundan aldığı borçları har vurup harman savurdu, borç alanın emir alacağını göremedi, her yere beton döktü, şimdi bunun bedelini topyekün tüm milletimiz ödüyor. Bu durum kanınıza dokunmuyor mu?

Memura emekliye 3 kuruş fazla zam vermemek için bu yöntemlere başvurulmuşsa sonumuz Arjantin gibi olmaktır. Acilen Meclis’te bir araştırma komisyonu kurulmalı.

Vatandaşa soruyorum, cebinizdeki 3 kuruşa göz diken Saray bekçilerinden memnun musunuz? Elektikte yüzde 10 indirim yapıyoruz deyip kıyağın büyüğünü dağıtım şirketlerine geçmişler!

Osmangazi Köprüsü’nün geçiş ücreti uçak biletlerinden bile pahalı. Millet tepki gösterince ücretlerde indirim yapacaklarmış… Mevcut sözleşmeye göre araçların ödemesi gereken 224 lira. Aradaki indirim, fark zaten hazinenin, milletin cebinden çıkıyor!

Tarlasını ekemeyen çiftçilerimiz varken, esnaf kan ağlarken çiftçinin bankasını kullanıp futbol kulüplerini kurtarmak nasıl bir vicdandır?

Ekonomiyi yönetmeyi bilmeyen sarayın damadının elinde ödeyeceğimiz fatura her gün biraz daha ağırlaşacak.

Küresel oyunculara 31 Mart’tan sonra IMF ile anlaşma yapacağınızı söylediniz mi?