CHP Sözcüsü Öztrak: Trump’ın mektubu AKP genel başkanı tarafından sineye çekildi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak “Trump’ın mektubu AKP genel başkanı tarafından sineye çekildi. Trump sevgisi ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti’nin önüne geçti?” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak gerçekleştirdiği basın toplantısında Erdoğan’a tepki gösterdi. Öztrak “”AK Parti iktidarında buharlaşan değerlere devlet geleneği de eklendi. Trump’ın mektubu AK Parti Genel Başkanı tarafından sineye çekildi. Trump sevgisi ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti’nin önüne geçti? Halkbank dosyasının açıldığı duyan şu anki Merkez Bankası Başkanı ABD’de toplantıya katılmaktan vazgeçtiler, daha doğrusu gidemediler.” şeklinde konuştu.

Öztrak’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Kepazeliklerle dolu bir tiyatro izliyoruz. Buna bu ülkenin insanlarının hazmetmesi mümkün değil.

“AK Parti iktidarında buharlaşan değerlere devlet geleneği de eklendi. Trump’ın mektubu AK Parti Genel Başkanı tarafından sineye çekildi. Trump sevgisi ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti’nin önüne geçti? Halkbank dosyasının açıldığı duyan şu anki Merkez Bankası Başkanı ABD’de toplantıya katılmaktan vazgeçtiler, daha doğrusu gidemediler.

Yabancı basın Erdoğan ile Pence arasındaki görüşme devam ederken ABD’li yetkililerin YPG ile görüştüğünü yazdı. Saray’da jammerlar vardır herhalde. Anlaşılıyor ki bu görüşme için Saray’da bir telefon tahsis edilmiştir. FETÖ örgütüne devletin kozmik odalarını açanlar Saray’ın odalarını, telefonlarını teröristlerle görüşme için açmıştır.

AK Parti iktidarında buharlaşan değerlere devlet geleneği de eklendi. Trump’ın mektubu AK Parti Genel Başkanı tarafından sineye çekildi. Trump sevgisi ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti’nin önüne geçti? Halkbank dosyasının açıldığı duyan şu anki Merkez Bankası Başkanı ABD’de toplantıya katılmaktan vazgeçtiler, daha doğrusu gidemediler.

‘Ben Trump’tan başka biriyle oturmam’ diyen Erdoğan, Trump’ın yardımcısı ile 1 saat 10 dakika konuştu. ABD, YPG terör örgütüne vekâleten masaya oturdu. Uluslararası haber ajansları YPG’nin ABD ile bu sürede kesintisiz görüştüğünü söyledi. Bataklığı çözmenin yolu ne ABD’den ne de Rusya’dan geçer. Bu sorunu çözmeni en kolay yolu Şam- Ankara yolunu açmaktır.

Bu arada hayırlı olsun, Yüksek İstişare Kurulu’ndan bir üyenin damadı FETÖ’den beraat etti, olan fakir fukaraya oluyor.

Demokrasi açısından son derece sakıncalı gördüğümüz bir hususu da burada değinmek istiyorum. 31 Mart’ta seçilen Belediye başkanlarının idari kararla görevden alınmasının ardından bugün bazı belediye başkanlarının da gözaltına alındı. Kesinleşmiş mahkeme kararı olmadan seçilmişlerin hem de sabahın köründe apar topar gözaltına alınması demokrasinin alanını daraltır. Demokrasimize zarar verir.

Son günlerde Erdoğan Suriyeliler için 40 milyar dolar harcadık yine harcarız nakaratını sürekli tekrarlıyor. iktidar halkının sıkıntılarına nasıl bu kadar uzak kalır. Bunlar milleti unuttular bile. Sesini duymaz oldular tek adam olunca bu işler böyle oldu.

Bütçe yapma hakkı diye bir şey kalmadı, kayınpeder istiyor damat milletin kasasından veriyor. Sarayın bütçesinde vatandaş yok yandaş var Ne diyelim Allah akıl fikir versin. Cumhuriyet’in kurduğu kamu kurum ve kuruluşlarını üretim tesislerini sattılar. Kalan ne varsa toptan halletmek için varlık fonunda topladılar.

Şimdi Türk Hava Yolları’ndan kamu bankalarına PTT’den Eti Maden’e kadar kamunun varlıklarını borç karşılığı veriyorlar. Bu borçlarla yok İstanbul Finans Merkezi yok şu bu diyerek kendi yandaş müteahhitlerini kurtarıyorlar. Ondan sonra da 50 milyon dolar bahanesiyle tank palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çekiyorlar.”

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
33,833TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

KÖŞE YAZARLARI

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER

PolitiYol Telegram'da