CHP Genel Merkezin’de konuşan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “En son verilere göre Sayın İmamoğlu’nun 14 bin 347 oyla önde olduğunu burada belirtmek isterim. İmamoğlu 1 Nisan’da seçimi kazanmıştı. Ekrem İmamoğlu bugünde İBB Başkanıdır. Bunu hazmedeceksiniz.” dedi

Öztrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun seçimde yolsuzluk yapıldığı iddilarına yanıt verdi.

Öztrak, “Zaman yetmedi ne demek? Anlaşılan Sayın Soylu hayali terörist listeleri peşinde koşarken sağı solu belediye meclis üyelerini, belediye başkanlarını teröristlikle suçlarken bu soruşturmayı yapmayı unutmuş” dedi.

Faik Öztrak, “Büyükçekmece’de bizim geçersiz oyları tam olarak ortaya çıkarmaya vaktimiz olmadı diyor. Bu ne demek anlayamadım. Büyükçekmece’de bir adli olay var. Oradaki geçici görevli işçinin yapmış olduğu birtakım usulsüzlükler nedeniyle tutuklanması söz konusu. Ne zaman? 18 Ocak. Seçmen listeleri ne zaman kesinleşti 31 Ocak. Seçim ne zaman yapıldı 31 Mart. Bizim için devletimizin bekası siyasetin üzerinde gelir. Bu arada Sayın Soylu bu beka ne oldu? Hangi cami avlusunda unuttunuz bekayı?” ifadelerini kullandı.

“İMAMOĞLU 14 BİN 347 OYLA ÖNDE”

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki güncel oy farkını da paylaşan Öztrak, “En son verilere göre Sayın İmamoğlu’nun 14 bin 347 oyla önde olduğunu burada belirtmek isterim. İmamoğlu 1 Nisan’da seçimi kazanmıştı. Ekrem İmamoğlu bugünde İBB Başkanıdır. Bunu hazmedeceksiniz. Bugün Soylu’nun yaptığı konuşmayı İçişleri Bakanı’na yakıştıramadım. Diyecek ki sen İçişleri Bakanı konuşmasını nereden bileceksin. Ben İçişleri Bakanı konuşmasını iyi bilirim. Benim dedem de İçişleri Bakanıydı babam da İçişleri Bakanıydı” açıklamasında bulundu.