Cumartesi, Nisan 20, 2024

CHP Şehzadeler adayı Gülşah Durbay: ‘Kültür ve Sanat Sokakları’ oluşturacağız

CHP Şehzadeler Belediyesi başkan adayı Gülşah Durbay, Şehzadeler’de ‘Kültür ve Sanat Sokakları’ oluşturarak, kentte yaşayan tüm vatandaşların yaşamına güzellik katacaklarını ifade etti.

Durbay, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçim çalışmalarını sürdürüyor. Gittiği her ortamda projelerini anlatan Durbay, Şehzadeler’de neden değişim gerektiğini açıklıyor.

Manisa’nın simge merkezlerinden Kültür Sitesi’nde dükkanları gezerek esnaf ve kafelerdeki gençlerle sohbet eden Durbay, çalışmalarını anlatarak oy istedi.

Kentin merkezinde yer alan Kültür Sitesi’nin bakımsızlığı ve Manisa Büyükşehir ile Şehzadeler Belediyesi’nin siteye ilgisizliğinden yakınan esnafı dinleyen Durbay, geçmişte festivallere, tiyatro gösterilerine, etkinliklere ev sahipliği yapan Kültür Sitesi’nin tekrar eski günlerde olduğu gibi cazibe merkezine dönüştürmek için çalışacağını söyledi.

Sanat ve kültür ağırlıklı çalışmalarla bölgede önemli değişiklikler yapacağını kaydeden Durbay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kültür Merkezi kentin tam kalbinde atıl bir duruma dönüşmüş bir merkez. Dükkanların ortak kullanım alanları bakımsız ve çirkin bir görünümde. Şehzadeler Belediye’sini aldığımızda burası için de güzel çalışmaları hayata geçireceğiz. Kültür sanat etkinlikleri ile bölgeye hareket kazandıracak ve kentin belirli noktalarında ‘Kültür-Sanat Sokakları’ oluşturacağız. Sanata meraklı vatandaşlarımız ve gençlerimiz için hizmetin en iyisini sunacağız.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER