CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının ardından CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke basın açıklaması yapıyor. 

Konuşmanın satır başları şöyle:

"Türkiye’de terör normal bir haber akışının parçası haline geldi. Kaybettiğimiz çocuklar bizim çocuklarımız."

"10 Ekim’den 25 gün önce birden fazla canlı bombayla eylem yapılacak olduğu istihbaratı alınmıştır. Ancak istihbarat paylaşımında seçicilik yapıldı. Bu yaşanan olayda çok açık bir istihbarat ve güvenlik açığı var."

"IŞİD tehditine karşı Türkiye Cumhuriyeti iktidarı ve bu iktidarın güvenlik bürokrasinin gerekli önlemi almadığı bu rapor tarafından açık bir şekilde görülüyor."

"Kilis’te üç gündür gelen roket atarlı saldırılarda 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu durum dış politikanın bir iç güvenlik tehditi haline gelmesinden kaynaklanmaktadır."

"Ensar vakfında gerçekleşen istismar olayı sadece kurumsal bir örtbas değildir, çocuklarımızın geleceğinin örtbas edilmesidir. O çocukların gözündeki acıya her gün bakmak zorunda olan bizim sevgili annelerimizin ve babalarımızın acısı. Bizler bu sorunu bir gerçeklik üzerinden değerlendirmek zorundayız."

"Bir tarafta siyaset bir tarafta insanlık olmaz."

Böke’nin konuşmasının tamamını buradan izleyebilirsiniz.